W Krynicy - Zdroju zobaczysz niepowtarzalny Park Światła

W Krynicy - Zdroju zobaczysz niepowtarzalny Park Światła

Od 8 grudnia w Krynicy - Zdroju na szczycie Góry Parkowej można obejrzeć niepowtarzalny Park Światła, a w nim zupełnie nowe i unikatowe rzeźby świetlne, które tworzy 50 tysięcy światełek.

 

Już u podnóża dolnej stacji kolei, niemalże od ulicy Nowotarskiego, turystów zapraszają choinki pochylone na alejką prowadzącą do kolejki. Oświetlone sopelkami schody prowadzą wprost pod budynek dolnej stacji.

 

Na szczycie rozpościera się świetlista łuna bijąca z Parku Światła, którą widać już z wagonika jadącego na szczyt Góry Parkowej. Tam znaleźć można między innymi krynickie sanie z parą koni, wzorowane na historycznej fotografii wykonanej w Krynicy w latach 20' XX wieku, na której sam Leon Nowotarski pozował do zdjęcia tuż przez rozpoczęciem podróży saniami po mającego zawitać tam Józefa Piłsudskiego.

 

Jest urokliwa pijałka, czyli dzbanuszek z wydłużonym dzióbkiem - doskonale znany wśród kuracjuszy smakujących wód mineralnych, w które obfituje Krynica Zdrój. Nieodzownym elementem związanym z zimą i świętami jest oczywiście choinka, przyozdobiona tysiącami światełek, bombek,  świec, oraz okazałymi listkami - odwzorowanymi z logo Góry Parkowej. Jest i baldachim z blisko 10 tysiącami diod błyszczącymi ponad głowami turystów spacerujących pod Pergolą, oraz wiele innych rzeźb związanych z tematyką zimowych sportów.

 

Park Światła czynny jest codziennie, po zmierzchu, aż do końca lutego w godzinach funkcjonowania kolei.

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować