W Libuszy oddano do użytku jeden z etapów powstającej trasy pieszo-rowerowej

W Libuszy oddano do użytku jeden z etapów powstającej trasy pieszo-rowerowej

Dzisiaj (25 września) w Libuszy oddano do użytku jeden z etapów powstającej trasy pieszo-rowerowej. To część ponad trzykilometrowej całości, która przebiegać będzie prze Libuszę. Jej szerokość wynosi 3 m. Wykonawcą inwestycji jest konsorcjum firm lokalnych na czele z P.F.H.U. Omega sp. z o.o.

 

W spotkaniu „na trasie” wzięli udział Starosta Maria Gubała i Wicestarosta Stanisław Kaszyk, Przewodniczący Rady Miejskiej w Bieczu Grzegorz Nosal, Sekretarz Gminy Jan Szkaradek, dyrektor PZD w Gorlicach Rafał Wojna oraz przedstawiciele wykonawców inwestycji.

 

Jednym z celów inwestycji jest rozbudowa transportu niskoemisyjnego, w tym skoordynowanie różnych rodzajów transportu: autobusowego, rowerowego i pieszego. Serdecznie dziękuję w imieniu Burmistrza Biecza, Rady Miejskiej i mieszkańców Libuszy, Staroście Gorlickiemu Marii Gubale, Zarządowi Powiatu i Radzie Powiatu za udzieloną pomoc finansową w kwocie 250 tys. zł – mówił Przewodniczący Rady Miejskiej Grzegorz Nosal.

 

Niezmiernie się cieszę, że realizowana jest inwestycja tak bardzo potrzebna i oczekiwana przez mieszkańców lokalnej społeczności. Stworzenie tej ścieżki to zarówno ukłon w stronę rowerzystów, którzy z radością przyjmują każdą informację o rozbudowie tras rowerowych, jak również turystów, jakże chętnie odwiedzających piękną biecką i libuską ziemię. Budowa nowej trasy pieszo-rowerowej niewątpliwie poprawi komunikację oraz bezpieczeństwo na drodze powiatowej. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego ważnego projektu. Niech dobrze służy mieszkańcom i turystom – powiedziała starosta Maria Gubała.

 

Wartość zadania wynosi ok 4 812 000,00 złotych. Powiat na mocy uchwały z dnia 31 marca 2020 roku udzielił Gminie Biecz pomocy finansowej w kwocie 224 667,00 zł.

W Libuszy oddano do użytku jeden z etapów powstającej trasy pieszo-rowerowej W Libuszy oddano do użytku jeden z etapów powstającej trasy pieszo-rowerowej W Libuszy oddano do użytku jeden z etapów powstającej trasy pieszo-rowerowej W Libuszy oddano do użytku jeden z etapów powstającej trasy pieszo-rowerowej W Libuszy oddano do użytku jeden z etapów powstającej trasy pieszo-rowerowej W Libuszy oddano do użytku jeden z etapów powstającej trasy pieszo-rowerowej

Źródło i fot. Starostwo powiatowe w Gorlicach

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować