Pogoda - Sądeckie.pl18

Dzisiaj jest: 18. 04. 2021
Do końca roku: 257 dni
Jakość Powietrza

W ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych powiat nowosądecki wyremontuje dwa mosty zamiast jednego

W ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych powiat nowosądecki wyremontuje dwa mosty zamiast jednego

Dzięki korzystnemu rozstrzygnięciu przetargu i rozmowom z wojewodą małopolskim, uda się wyremontować dwa mosty zamiast jednego. Ten drugi to most (przepust) znajduje się w ciągu drogi Tęgoborze - Chomranice.

Pieniądze na ten cel pochodzą z dotacji z budżetu państwa w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych przyznanej na „Rozbudowę drogi powiatowej Chełmiec - Limanowa wraz z rozbiórką istniejącego mostu i budową nowego obiektu mostowego”.


Wynik przetargu na te prace był na tyle korzystny, że poprosiłem wojewodę małopolskiego, aby przesunąć zaoszczędzone środki na remont kolejnego mostu, znajdującego się w drodze Tęgoborze - Chomranice - mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. - Dzięki temu wykorzystamy dotację w całości.


Ten most (przepust) znajduje się na ostrym łuku drogi w rejonie stacji trafo.


Dzięki modernizacji, możliwe będzie złagodzenie zakrętu, poszerzenie jezdni oraz wymiana nawierzchni na odcinkach dojazdowych do przepustu - dodaje starosta Marek Kwiatkowski.


Ta informacja ucieszyła wójta gminy Łososina Dolna Andrzeja Romanka.


Z całą pewnością wpłynie to na poprawę bezpieczeństwa w tym rejonie - mówi wójt Andrzej Romanek. - Muszę też podkreślić bardzo dobrą współpracę ze starostą, czego dowodem jest wyremontowana już droga w Zawadce, dzięki której mamy połączenie drogi krajowej 75 z drogą powiatową Limanowa – Chełmiec. Wszystko to robimy z myślą o mieszkańcach Sądecczyzny.


Prace przy obu inwestycjach mają się zakończyć jeszcze w tym roku.


Źródło: SPNS, fot. Maria Olszowska

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować