Pogoda - Sądeckie.pl

6

Dzisiaj jest: 06. 12. 2021 Do końca roku: 25 dni
Jakość Powietrza:

W ratuszu gościli eksperci z Litwy

W ratuszu gościli eksperci z Litwy

Zastępca Prezydenta miasta Nowego Sącza Magdalena Majka oraz Przewodniczący Komisji Kultury, Sztuki i Współpracy z Miastami Partnerskimi Leszek Zegzda spotkali się z kolejną ośmioosobową grupą ekspertów z Litwy, którzy przyjechali z miasta partnerskiego Nowego Sącza - Troków, w ramach projektu „Polsko - Litewska strefa dobrych praktyk”.

Kolejni pracownicy VšĮ Trakų švietimo centras przyjechali po raz drugi, by poznać dobre praktyki w pracy z osobami zagrożonymi wykluczeniem społecznym w Nowym Sączu i Małopolsce jak również działania wspierające osoby dorosłe i młodzież z Nowego Sącza oraz Troków.


W ramach programu polsko-litewskiej wymiany odbyły się zajęcia na temat działań realizowanych przez Małopolską Wojewódzką Komendę OHP, a także spotkania w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej dot. realizacji strategii rozwiązywania problemów społecznych miasta Nowego Sącza na lata 2020-2022 jak również Zakładzie Karnym, Branżowej Szkole I stopnia „Praktyk” w Wielogłowach w temacie wspierania przedsięwzięć społecznych pozwalających na łagodzenie i usuwanie negatywnych skutków bezrobocia jak i aktywizację zawodową - dobre praktyki z Nowego Sącza.


23-letnie partnerstwo: Nowego Sącza i Troków pozwala na budowanie wspólnoty i rozwój stosunków bilateralnych Polski i Litwy – dając okazję do konkretnych działań na poziomie lokalnym – w postaci ciekawych przedsięwzięć z korzyścią dla mieszkańców naszych miast.


Projekt „Polsko - Litewska strefa dobrych praktyk” dofinansowany został przez Fundusz Polsko - Litewskiej Wymiany Młodzieży.


Źródło: UMNS

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować