Pogoda - Sądeckie.pl19

Dzisiaj jest: 19. 04. 2021
Do końca roku: 256 dni
Jakość Powietrza

W ratuszu odbyły się otwarte Mistrzostwa Nowego Sącza Juniorów w Szachach

W ratuszu odbyły się otwarte Mistrzostwa Nowego Sącza Juniorów w Szachach

W sali reprezentacyjnej nowosądeckiego ratusza po raz kolejny zorganizowano Otwarte Mistrzostwa Nowego Sącza Juniorów w Szachach. Do zawodów zgłosiły się 34 osoby. Turniej rozegrano w systemie szwajcarskim na dystansie siedmiu rund.


Memoriał Szachowy im. Marcina Bernackiego uroczyście otworzyła dyrektor Pałacu Młodzieży Milenia Małecka – Rogal oraz prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel, a także honorowa fundatorka turnieju Maria Bernacka, która wspierała i dopingowała młodych szachistów. Zawody rozpoczęła honorowa partia, którą prezydent Nowego Sącza rozegrał z sędzią głównym Turnieju Piotrem Widłą.

 

Szachy to gra, która rozwija intelekt. To bardzo ważne, żebyśmy propagowali tę grę w Nowym Sączu. Zawsze będę wspierał młodych szachistów. Życzę wszystkim powodzenia - mówił w trakcie otwarcia zawodów prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel.

 

W tym roku w zawodach wzięły udział 34 osoby, które do Nowego Sącza przyjechały z różnych zakątków Małopolski, głównie z Sądecczyzny. Nie zabrakło także podopiecznych Piotra Widły, którzy uczęszczają na zajęcia szachowe do Pałacu Młodzieży.


Sporo zawodników, to członkowie kół szachowych działających na Sądecczyźnie, a także z innych miejscowości, między innymi z Krynicy, Limanowej, Przysietnicy – mówił koordynator turnieju Piotr Widła.

 

Uczestnicy byli podzieleni na dwie grupy. W grupie A grali ze sobą osoby posiadające minimum IV kategorię szachową, a w grupie B zmierzyli się ze sobą zawodnicy bez kategorii i z V kategorią szachową.  Głównym celem Turnieju jest upamiętnienie Marcina Bernackiego, który był uczestnikiem zajęć szachowych w Pałacu Młodzieży. Marcin osiągał wiele sukcesów w grze. Zmarł na ciężką chorobę.

 

Źródło i fot. Pałac Młodzieży

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować