Pogoda - Sądeckie.pl24

Dzisiaj jest: 24. 06. 2021
Do końca roku: 190 dni
Jakość Powietrza

W sobotę na stokach narciarskich pojawiły się policyjne patrole

W sobotę na stokach narciarskich pojawiły się policyjne patrole

W tym roku policjanci na nartach pojawili się wcześniej niż zazwyczaj. Takie działania wymusiła sytuacja i wprowadzone obostrzenia, które dotyczą także zorganizowanych terenów narciarskich. Tym razem działania policjantów realizowane są na dwóch płaszczyznach – z jednej strony, wspólnie z przedstawicielami stacji sanitarno-epidemiologicznej kontrolują stosowanie się do obowiązujących obostrzeń, a z drugiej, tradycyjnie zapewniają bezpieczeństwo na stoku, zapobiegając występowaniu przestępstw i wykroczeń.

 

Miniony weekend pokazał, że miłośnicy białego szaleństwa oblegali wyciągi narciarskie. W efekcie kumulacji narciarzy, sądeccy policjanci zwiększyli kontrole w tych rejonach oraz zmobilizowali właścicieli zorganizowanych terenów narciarskich do poprawy bezpieczeństwa. Z tego względu wczoraj na stoku pojawiły się nie tylko patrole Policji, ale także przedstawiciel Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Obie służby kontrolowały stosowanie się do zasad reżimu sanitarnego przez osoby korzystające ze stoków i ich zarządców.

 

Natomiast rolą policyjnych narciarzy, oprócz wsparcia w kontrolowaniu przestrzegania obostrzeń, jest jak co roku, zapewnienie bezpieczeństwa oraz ochrona życia i zdrowia narciarzy, czyli m.in. zapobieganie bójkom, pobiciom, uszkodzeniu mienia czy kradzieżom sprzętu narciarskiego.

 

Policjanci wyciągną też konsekwencje wobec osób jeżdżących na nartach w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających, ponieważ takie osoby stwarzają realne zagrożenie dla innych użytkowników stoku.

 

Dbając o bezpieczeństwo, funkcjonariusze zwracają też uwagę czy narciarze przestrzegają regulaminu stoku, a osoby do 16-go roku życia korzystają z kasku ochronnego, do czego są prawnie zobowiązane.

 

Policjanci kontaktowali się także z właścicielami stacji narciarskich, którzy zostali zobowiązani do wprowadzenia rozwiązań zapewniających bezpieczeństwo pracownikom oraz osobom z nich korzystających. Także z tego względu na stokach pojawiły się separatory, ich pracownicy zwracali uwagę na stosowanie się do zasad bezpieczeństwa, a z głośników można było usłyszeć komunikat dotyczący zachowania dystansu oraz konieczności zasłaniania ust i nosa, a także dezynfekcji.

 

Z uwagi na stan epidemii i obowiązujące obostrzenia, takie kontrole będą realizowane przez cały sezon narciarski.

W sobotę na stokach narciarskich pojawiły się policyjne patrole  W sobotę na stokach narciarskich pojawiły się policyjne patrole W sobotę na stokach narciarskich pojawiły się policyjne patrole W sobotę na stokach narciarskich pojawiły się policyjne patrole W sobotę na stokach narciarskich pojawiły się policyjne patrole W sobotę na stokach narciarskich pojawiły się policyjne patrole W sobotę na stokach narciarskich pojawiły się policyjne patrole W sobotę na stokach narciarskich pojawiły się policyjne patrole

Źródło: KMPNS

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować