Pogoda - Sądeckie.pl

23

Dzisiaj jest: 23. 10. 2021 Do końca roku: 69 dni
Jakość Powietrza:

W SOSW w Kobylance zostanie zmodernizowany plac sportowo-rekreacyjny

W SOSW w Kobylance zostanie zmodernizowany plac sportowo-rekreacyjny

Już niebawem w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Kobylance zmodernizowany zostanie plac sportowo-rekreacyjny. Stosowna umowa została podpisana w poniedziałek 30 sierpnia w Starostwie Powiatowym w Gorlicach.

Na terenie powiatu działają dwa Specjalne Ośrodki Szkolno-Wychowawcze: w Szymbarku i Kobylance, które są jednostkami organizacyjnymi Powiatu Gorlickiego. W 2019 r. przy SOSW w Szymbarku wykonano siłownię plenerową. W roku bieżącym zmiany czekają ośrodek w Kobylance. Realizacja tego zadania pozwoli wychowankom ośrodka nie tylko na zabawę i rekreację, ale również na rehabilitację.


Infrastruktura będzie ogólnodostępna i będzie służyła zaspokajaniu potrzeb społeczności lokalnej. Zmodernizowany i rozbudowany plac sportowo–rekreacyjny wyposażony w bezpieczną, atrakcyjną i wszechstronnie rozwijającą infrastrukturę, przyczyni się do integracji środowiska wiejskiego.


W podpisaniu umowy uczestniczyli Starosta Gorlicki Maria Gubała, p.o. dyrektora SOSW w Kobylance Joanna Mliczek i przedstawiciel wykonawcy firmy Argon z Przemyśla, Klaudiusz Półtorak.


Całkowity koszt inwestycji wynosi 50 174,16 zł, pomoc finansowa z budżetu Województwa Małopolskiego 16 460,00 zł, wkład własny 33 714,16 zł. Planowany termin realizacji 30 listopad 2021 r.


Źródło: Powiat Gorlicki

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować