Pogoda - Sądeckie.pl8

Dzisiaj jest: 08. 05. 2021
Do końca roku: 237 dni
Jakość Powietrza

W Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Krynicy-Zdroju utworzono dwa nowe kierunki

W Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Krynicy-Zdroju utworzono dwa nowe kierunki

Odpowiadając na zapotrzebowanie ósmoklasistów, w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Krynicy-Zdroju utworzono dwa nowe kierunki: technikum logistyczne oraz liceum o profilu matematyczno-geograficznym.

Zapotrzebowanie na logistyków na rynku pracy jest obecnie całkiem spore. Są niezbędni niemal w  każdej firmie. Nie boimy się wyzwań i jako szkoła przygotowaliśmy się do wprowadzenia tego kierunku. Mamy nowoczesną bazę i wykształconą kadrę nauczycieli przedmiotów zawodowych, którzy systematycznie podnoszą swoje kwalifikacje i doskonale przygotowują do egzaminów zawodowych - mówi dyrektor ZSP w Krynicy-Zdroju Maria Aleksander-Pisz.


Oprócz nowego kierunku, krynicka placówka oferuje także sprawdzone technika: informatyczne, hotelarskie, gastronomiczne, ekonomiczne i budowlane.


Dla chętnych do nauki w liceum również przygotowano nowy kierunek. To klasa o profilu matematyczno-geograficznym.


Rozeznaliśmy potrzeby ósmoklasistów, a także dostosowaliśmy się do zmieniających się trendów kształcenia. Tradycje Liceum Ogólnokształcącego w Krynicy-Zdroju sięgają 1945 roku. Staramy się je godnie kontynuować i kształcić kolejne pokolenia absolwentów, którzy z powodzeniem radzą sobie na uczelniach wyższych. Staramy się być elastyczni. W ubiegłym roku z powodzeniem wprowadziliśmy profil psychologiczny. Teraz proponujemy, równie przyszłościowy, profil matematyczno-geograficzny - dodaje dyrektor Maria Aleksander-Pisz.


Szkoła oferuje również profil medyczno-ratowniczy.


Szczegóły dotyczące rekrutacji: http://krynica.szkola.pl/zsp/rekrutacja/


Źródło: SPNS

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować