Pogoda - Sądeckie.pl9

Dzisiaj jest: 09. 05. 2021
Do końca roku: 236 dni
Jakość Powietrza

W ZSP w Krynicy-Zdroju uczniowie mogą skorzystać z dodatkowych kursów specjalistycznych

W ZSP w Krynicy-Zdroju uczniowie mogą skorzystać z dodatkowych kursów specjalistycznych

Oprócz klasycznych przedmiotów, w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Krynicy-Zdroju uczniowie mogą też skorzystać z dodatkowych kursów specjalistycznych. Jednym z nich jest kurs dietetyka. Po jego ukończeniu nabywa się kwalifikacji zawodowych.

Prowadzimy zajęcia zawodowe w ramach programu „Rozwijanie oferty szkół prowadzących kształcenie zawodowe w Powiecie Nowosądeckim” – mówi Maria Aleksander-Pisz, dyrektor ZSP w Krynicy-Zdroju. – To wielka szansa dla młodych ludzi . Oprócz standardowej edukacji, mogą nabyć kwalifikacje w różnych zawodach. Z kursu dietetyka korzystają zwykle uczniowie klas o profilu gastronomicznym i hotelarskim.


Zgłębiają tajniki wiedzy pod okiem Katarzyny Wójs - specjalisty w tej dziedzinie. Kurs kończy się uzyskaniem certyfikatu i nabyciem kolejnych kwalifikacji zawodowych.


W ramach projektu odbywają się też inne kursy i szkolenia. To dodatkowa zachęta dla uczniów klas ósmych stojących przed wyborem dalszej drogi życiowej.


ZSP w Krynicy-Zdroju kształci w Liceum Ogólnokształcącym w klasach: matematyka, geografia, j. angielski; j. angielski, biologia, j. polski; j. angielski, biologia, chemia oraz w Technikum: technik hotelarstwa, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik budownictwa, technik logistyk, technik ekonomista i technik informatyk.


Źródło: SPNS, fot. ZSP Krynica-Zdrój

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować