Pogoda Nowy Sącz

12

Dzisiaj jest: 12. 08. 2022 Dni od początku roku: 223 Dni do końca roku: 141
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

Webinarium dla przedsiębiorców „Patent na dobry początek”

Webinarium dla przedsiębiorców „Patent na dobry początek”

Dzięki oryginalnym procedurom, know-how i wynalazkom w Twojej firmie, budujesz swoją przewagę konkurencyjną. Zadbaj o to, aby Twoja własność intelektualna – innowacyjne projekty, produkty, wiedza, technologie – były odpowiednio chronione. Weź udział w webinarium „Patent na dobry początek” i dowiedz się jak znaleźć najlepszą metodę ochrony tajemnicy swojego przedsiębiorstwa! Organizatorzy zapraszają już 25 października (poniedziałek).

To bezpłatne wydarzenie organizowane przez Województwo Małopolskie poświęcone jest tematyce ochrony własności intelektualnej. Skierowane jest do przedsiębiorców, przedstawicieli start’upów, naukowców planujących komercjalizację swoich badań, a także wszystkich zainteresowanych tą tematyką. Tym razem w formule online.


Tematy związane z wynalazkami, wzorami użytkowymi, znakami towarowymi, wzorami przemysłowymi oraz bazami patentowymi zaprezentowane zostaną przez trzech ekspertów posiadających olbrzymie doświadczenie zawodowe w tym zakresie.


Andrzej Kacperski - polski i europejski rzecznik patentowy przybliży zagadnienia związane z postępowaniem w sprawie udzielania patentu na wynalazek lub prawa ochronnego na wzór użytkowy oraz wskaże i doradzi jak podnieść świadomość przy podejmowaniu optymalnych decyzji w zakresie ich ochrony.


Joanna Kluczewska-Strojny - prawnik, polski i europejski rzecznik patentowy omówi aktualne przepisy i zmiany prawne dotyczące znaków towarowych, przedstawi nowe narzędzia mogące wpłynąć na zwiększenie konkurencyjności przedsiębiorstw. Poruszy także temat związany z prawem własności intelektualnej firm w budowaniu portfolio oraz planowaniu, strategii i ochronie marki.


Z kolei dzięki wystąpieniu Mariusza Strojnego - doradcy biznesowego, eksperta w tematyce patentowej, będzie można dowiedzieć się jak wygląda podział i opis baz patentowych ze względu na klasyfikację: znaki towarowe, wzory przemysłowe, wynalazki i wzory użytkowe. Podczas prezentacji uzyskamy także odpowiedź na pytanie czym jest patentowalność: ocena zdolności patentowej, badania patentowe ich rodzaje i charakter.


Każdy z trzech paneli zostanie zakończony sesją pytań i odpowiedzi, podczas których eksperci rozwieją indywidualne wątpliwości i rozterki uczestników webinarium.


Aby wziąć udział w spotkaniu należy się zarejestrować pod linkiem znajdującym się tutaj.


Na stronie dostępny jest także szczegółowy program oraz prezentacja sylwetek prelegentów. Webinarium odbędzie się za pośrednictwem platformy FRESHMAIL. Link do spotkania zostanie przesłany przed rozpoczęciem seminarium.


Źródło: UMWM

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować