Wernisaż "Rękodzieło Ludowe z Tradycją". Pasja Seniorek z Męciny

4 kwietnia 2025 roku w Powiatowym Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej miała miejsce wyjątkowa wystawa prac członkiń Stowarzyszenia Seniorów „Tradycja” z Męciny. Wernisaż pod nazwą „Rękodzieło Ludowe z Tradycją” zaprezentował niezwykłe dzieła rękodzielnicze, które odzwierciedlają pasję, talent i zaangażowanie seniorek w życie kulturalne swojej społeczności.

Wernisaż "Rękodzieło Ludowe z Tradycją". Pasja Seniorek z Męciny

Wśród wystawionych prac znalazły się hafty, obrazy oraz rękodzieło ludowe, w tym wspaniałe prace związane ze Świętami Wielkanocnymi, które stanowiły szczególny akcent tej artystycznej prezentacji. Wydarzenie uświetnili przedstawiciele władz samorządowych, lokalnego środowiska artystycznego oraz instytucji, którzy złożyli serdeczne gratulacje na ręce założycielki Stowarzyszenia, Pani Stanisławy Oleksy.

W trakcie inauguracji wystawy, Dyrektor Wydziału Promocji, Kultury i Turystyki Starostwa Powiatowego w Limanowej, Mateusz Pietrzak, otworzył wydarzenie, które wzbogacił występ zespołu „Tradycja – Seniorki z Męciny”. Panie zaprezentowały tradycyjne pieśni ludowe, które zostały ciepło przyjęte przez publiczność. Goście wydarzenia nie tylko podziwiali twórczość seniorek, ale także wyrazili uznanie za ich działalność na rzecz kultury i tradycji.

Na zakończenie wernisażu uczestnicy zostali zaproszeni na poczęstunek oraz wspólne zwiedzanie wystawy, która będzie dostępna dla zwiedzających do 29 kwietnia 2025 roku w Limanowej, w Powiatowym Centrum Informacji Turystycznej (Rynek 25).

To wydarzenie to doskonały przykład na to, jak pasja i zaangażowanie seniorów mogą wpływać na życie kulturalne regionu, wnosząc do niego niezatarte ślady tradycji i sztuki ludowej.

Źródło: Fot. Powiat Limanowski

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować