Pogoda - Sądeckie.pl

24

Dzisiaj jest: 24. 10. 2021 Do końca roku: 68 dni
Jakość Powietrza:

Wicemarszałek Łukasz Smółka wręczył czeki laureatom tegorocznej edycji Konkursu „Małopolska Pszczoła”

Wicemarszałek Łukasz Smółka wręczył czeki laureatom tegorocznej edycji Konkursu „Małopolska Pszczoła”

W „Pszczółkowie” w miejscowości Królowa Górna (gm. Kamionka Wielka), wicemarszałek Łukasz Smółka wręczył czeki laureatom tegorocznej edycji Konkursu z powiatu nowotarskiego, nowosądeckiego, limanowskiego, tarnowskiego. W uroczystości wzięła udział również Marta Mordarska - Przewodnicząca Komisji Polityki Prorodzinnej i Społecznej Sejmiku Województwa Małopolskiego.

Wybór miejsca, w którym odbyła się uroczystość nie był przypadkowy, ponieważ zostało ono utworzone przy udziale środków finansowych Województwa Małopolskiego w ramach poprzednich edycji Konkursu „Małopolska Pszczoła”, przez Fundację Rozwoju Sądecczyzny. Celem utworzenia takiego miejsca jest ochrona zapylaczy.


W roku 2021 r. została ogłoszona i rozstrzygnięta już VI edycja otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w obszarze ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego z zakresu ochrony bioróżnorodności pod nazwą „Małopolska Pszczoła”. Zarząd Województwa Małopolskiego zwiększył pulę środków finansowych na realizację zadań wybranych w ramach Konkursu pn. „Małopolska Pszczoła” w 2021 r. do łącznej kwoty 496 000,00 zł. W ramach tegorocznej edycji realizowanych jest 18 zadań, których celem jest ochrona różnorodności biologicznej pszczół miododajnych, dzikich owadów zapylających i roślin oraz promocja i edukacja ekologiczna w tym zakresie.


Inicjatywy, jakie podejmujemy w naszym województwie w zakresie ochrony środowiska są dla nas priorytetowe. Dotyczą one nie tylko walki ze smogiem, ale także ochrony tych najbardziej pożytecznych owadów, bez których nie moglibyśmy żyć. Poprzez realizowane przedsięwzięcia nie tylko je chronimy, ale także uświadamiamy najmłodszym, ile tak naprawdę zawdzięczamy pszczołom - mówi wicemarszałek Łukasz Smółka.


Łącznie od 2018 r. w ramach pięciu edycji Konkursu "Małopolska Pszczoła" zrealizowano 56 zadań na kwotę prawie 1,5 mln zł.


Źródło: UMWM

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować