Wiceminister Obrony Narodowej wizytował inwestycję związaną z budową Kompleksu Wojskowego w Limanowej

W Limanowej trwa budowa nowoczesnej bazy wojskowej dla żołnierzy 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej. To pierwszy tego typu obiekt w Polsce, który powstaje dzięki współpracy Ministerstwa Obrony Narodowej, miasta Limanowa i Polskiego Funduszu Rozwoju. Wiceminister Obrony Narodowej Wojciech Skurkiewicz osobiście sprawdził postęp prac podczas wizyty w miejscu inwestycji w dniu 3 października. Wcześniej wziął udział w konferencji prasowej, na której przedstawiono szczegóły projektu.

Wiceminister Obrony Narodowej wizytował inwestycję związaną z budową Kompleksu Wojskowego w Limanowej

Baza wojskowa zajmie około 12 hektarów i będzie składać się z budynku koszarowo-biurowego, garażu dla pojazdów wojskowych i niezbędnej infrastruktury. Budynek koszarowy będzie miał powierzchnię 8600 metrów kwadratowych i będzie mógł pomieścić ponad 500 żołnierzy. Garaż będzie miał 1700 metrów kwadratowych i będzie przeznaczony dla 80 pojazdów. Całość inwestycji ma kosztować ponad 73 miliony złotych i ma być gotowa do końca 2023 roku.


Celem budowy bazy wojskowej jest zapewnienie lepszych warunków szkolenia i zakwaterowania dla żołnierzy obrony terytorialnej, którzy pełnią ważną rolę w zapewnianiu bezpieczeństwa narodowego. Baza będzie także służyć jako miejsce integracji wojska z lokalną społecznością i promocji służby wojskowej. Wiceminister Skurkiewicz podkreślił, że jest to innowacyjny model współpracy publiczno-prywatnej, który może być wzorem dla innych regionów kraju.


Źródło: Miasto Limanowa

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować