Pogoda - Sądeckie.pl

23

Dzisiaj jest: 23. 10. 2021 Do końca roku: 69 dni
Jakość Powietrza:

Wieża widokowa na Górze Modyń już dostępna dla turystów

Wieża widokowa na Górze Modyń już dostępna dla turystów

Od 1 lipca można podziwiać widoki ze szczytu wieży widokowej na Górze Modyń. 30 czerwca odbył się odbiór robót związanych z jej budową.

Na jednym z najwyższych szczytów Beskidu Wyspowego powstała okazała budowla z platformą widokową, z której rozpościera się piękny widok na malownicze pasma Beskidów, Pienin oraz Tatr.Wykonawcą budowli było Przedsiębiorstwo Budowlane „ESBUD” z Ochotnicy Dolnej, a wartość robót wyniosła blisko 728 tys. zł. Należy zaznaczyć, że pomimo ponad miesięcznego opóźnienia spowodowanego dłuższym niż zwykle okresem zimowym, termin zakończenia robót został dotrzymany.


Budowa obiektu jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w ramach naboru przeprowadzonego przez Lokalną Grupę Działania Brama Beskidu, a także z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Inwestycja została również wsparta finansowo przez Gminę Kamienica i Gminę Łukowica, gdyż Modyń stanowi punkt styczny tych trzech gmin. Pozostała kwota stanowi wkład własny Gminy Łącko.


Źródło: Gm. Łącko, fot. Rafał Węgrzyn

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować