Pogoda - Sądeckie.pl9

Dzisiaj jest: 09. 05. 2021
Do końca roku: 236 dni
Jakość Powietrza

Wkrótce w centrum Ptaszkowej pojawią się ponad 2 km nowego asfaltu

Wkrótce w centrum Ptaszkowej pojawią się ponad 2 km nowego asfaltu

Jeżeli pogoda nie przeszkodzi drogowcom to wszystko wskazuje na to, że jeszcze przed świętami w centrum Ptaszkowej pojedziemy po nowej nawierzchni.

 

- Doskwierające nam w poprzednim tygodniu mrozy nie pozwoliły na wykonanie robót, dlatego remont nieco się wydłużył. Ale już w ciągu najbliższych dni prace będą kontynuowane – mówi wicestarosta nowosądecki Antoni Koszyk. - Popękana i nierówna nawierzchnia oraz zapadnięte studzienki kanalizacyjne od lat dawały się we znaki kierowcom.

 

Dlatego Zarząd Powiatu podjął decyzję o przeznaczeniu ponad 935 tys. zł na remont właśnie tej ważnej drogi łączącej gminę Kamionka Wielka z Grybowem. W efekcie w ciągu najbliższych 2-3 tygodniu pojedziemy po nowej nawierzchni na odcinku 2,27 km.

 

Stara nawierzchnia została sfrezowana, studzienki wyregulowane, a następnie wykonane zostaną dwie nowe warstwy nawierzchni asfaltowej, która poprawi bezpieczeństwo oraz komfort użytkowników drogi.

 

Inwestycja jest finansowana z budżetu Powiatu Nowosądeckiego. 200 tysięcy złotych dołożył też wójt gminy Grybów.  

 

- Dla mieszkańców tego regionu to bardzo ważna droga – dodaje Antoni Poręba, przewodniczący Komisji Mienia i Infrastruktury Rady Powiatu Nowosądeckiego. – Dziękuję Zarządowi Powiatu za podjęcie decyzji o jej remoncie. Już teraz widać, że nawierzchnia została wykonana solidnie.  Kierowcy powinni być zadowoleni.

 

Nad przebiegiem prac czuwa dyrekcja i pracownicy Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Sączu.

 

Źródło: SPNS, fot. Maria Olszowska

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować