Pogoda - Sądeckie.pl26

Dzisiaj jest: 26. 02. 2021
Do końca roku: 308 dniWładze powiatu gorlickiego podpisały umowę na realizację kolejnej inwestycji drogowej

Władze powiatu gorlickiego podpisały umowę na realizację kolejnej inwestycji drogowej

1 grudnia w Starostwie Powiatowym w Gorlicach została podpisana umowa na wykonanie remontu drogi powiatowej Biesna – Staszkówka w miejscowości Biesna. Wartość zadania to : 578 081,06 zł.

 

Przy podpisaniu umowy z wykonawcą obecni byli Wicestarosta Stanisław Kaszyk oraz Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Rafał Wojna.

 

Remont drogi powiatowej 1461K Biesna - Staszkówka w miejscowości Biesna polegać będzie na odtworzeniu stanu pierwotnego poprzez wykonanie trzech nowych warstw bitumicznych na całej długości remontowanego odcinka.

 

W ramach zadania wykonane zostaną również obustronne pobocza z kruszywa łamanego o średniej szerokości 0,75 m wraz z ich powierzchniowym utrwaleniem za pomocą grysów. Ponadto wykonana zostanie również poprawa odwodnienia drogi poprzez odmulenie mechaniczne rowów i przepustów pod zjazdami.

 

Nie zwalniamy tempa. Dzisiaj, 2 grudnia rozpoczynają się prace na tym odcinku – mówi Wicestarosta Stanisław Kaszyk – Termin ich wykonania jest bardzo krótki, bo zakończenie planowane jest 18 grudnia. To taki „drogowy” prezent na gwiazdkę dla naszych Mieszkańców – dodaje. Wartość tego zadania, które w 100 procentach jest finansowane przez  Powiat Gorlicki to 578 081,06 zł – dodaje na zakończenie.

 

Źródło: Starostwo powiatowe Gorlice

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować