Pogoda Nowy Sącz

4

Dzisiaj jest: 04. 10. 2022 Dni od początku roku: 276 Dni do końca roku: 88
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

Właściciel jednej z sądeckich restauracji nielegalnie zatrudniał cudzoziemców. Grozi mu nawet 30 tys. zł kary

Właściciel jednej z sądeckich restauracji nielegalnie zatrudniał cudzoziemców. Grozi mu nawet 30 tys. zł kary

Funkcjonariusze Wydziału ds. Cudzoziemców KaOSG zakończyli kontrolę legalności zatrudnienia cudzoziemców w jednej z sądeckich restauracji.

W trakcie kontroli wylegitymowano cudzoziemców, wykonujących pracę w lokalu gastronomicznym, w tym właściciela firmy. W wyniku kontroli stwierdzono, iż 2 obywateli Indii i 1 obywatel Sri Lanki wykonywało pracę nielegalnie, naruszając przepisy ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy.


Trzej mężczyźni w wieku od 31 do 33 lat wykonywali pracę na rzecz wskazanego podmiotu, bez wymaganego prawem zezwolenia na pracę, czym popełnili wykroczenie określone w art. 120 ust. 2 ww. ustawy.


Stwierdzono również powierzanie nielegalnego wykonywania pracy cudzoziemcom przez prezesa zarządu firmy, którym jest 29-letni obywatel Indii.


Właścicielowi firmy za nielegalne powierzanie pracy cudzoziemcom, grozi kara grzywny w wysokości od 1 000 zł do nawet 30 000 zł.


Natomiast wobec nielegalnie pracujących obcokrajowców, oprócz grożących kar grzywny (nawet do 2 000 zł ), zostaną wszczęte postępowania o zobowiązaniu do powrotu.


Źródło: KaOSG

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować