Pogoda - Sądeckie.pl

22

Dzisiaj jest: 22. 10. 2021 Do końca roku: 70 dni
Jakość Powietrza:

Wojewoda małopolski wręczył zasłużonym dla gminy Niedźwiedź odznaczenia państwowe

Wojewoda małopolski wręczył zasłużonym dla gminy Niedźwiedź odznaczenia państwowe

Wojewoda małopolski Łukasz Kmita wręczył zasłużonym dla gminy Niedźwiedź odznaczenia państwowe nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Wojewoda przekazał jeden Złoty, jeden Srebrny i jeden Brązowy Krzyż Zasługi oraz 7 Złotych Medali za Długoletnią Służbę.

W ten sposób państwo polskie honoruje tych, którzy zasłużyli się, sumiennie wykonując swoje obowiązki. Gratuluję wszystkim odznaczonym! To wielkie wyróżnienie. Jestem zaszczycony móc wręczyć Państwu te odznaczenia. Jeszcze raz proszę przyjąć ode mnie słowa szczególnego podziękowania i gratulacji – mówi przedstawiciel rządu w terenie.


Krzyże Zasługi to odznaczenia państwowe nadawane za zasługi dla państwa lub obywateli. Odznaczenia te zostały ustanowione na mocy ustawy z 1923 roku. Krzyż Zasługi był najwyższym odznaczeniem dla osób cywilnych, które po odzyskaniu przez Polskę niepodległości wyróżniły się dla kraju i społeczeństwa.


Medal za Długoletnią Służbę został ustanowiony w 1938 roku, a przywrócony w 2007. Jest nadawany za wzorowe i wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej.


Źródło: MUW

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować