Wycieczka rowerowa zakończona kwarantanną

Wycieczka rowerowa zakończona kwarantanną

Wczoraj funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Tarnowie ujawnili trzy osoby, które nielegalnie przekroczyły granicę państwową wbrew przepisom z RP do Słowacji i z powrotem.

 

Byli to trzej obywatele Polski: ojciec i jego dwoje nastoletnich synów, którzy wybrali się na wycieczkę rowerową, 48-latek tłumaczył, że podczas jazdy z dziećmi pomylił trasę przejazdu i zjechał na stronę słowacką, po czym zawrócił w kierunku Polski.

 

Zatrzymani nie posiadali przy sobie dokumentów. Ich dane zostały ustalone na podstawie oświadczenia ustnego i potwierdzone w dostępnych bazach danych.

 

W związku z zaistniałym zdarzeniem, w rejon m. Izby zostali wezwani strażacy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach, aby przeprowadzić kontrolę sanitarną u turystów. Żaden z nich nie miał podwyższonej temperatury.

 

Opiekun dzieci za nielegalne przekroczenie granicy otrzymał mandat karny w kwocie 300 zł. Ponadto cała trójka będzie musiała odbyć obowiązkowa 14-dniowa kwarantannę domową. 

 

Przypominamy, że w związku z przywróconą tymczasowo kontrolą graniczną, przekraczanie granicy z Republiką Słowacji możliwe jest wyłącznie w dwóch wyznaczonych do tego miejscach. W województwie małopolskim jest to drogowe przejście Chyżne – Trstena, a w województwie podkarpackim  Barwinek - Vysny Komarnik - informuje Straż Graniczna.

 

Źródło: KaOSG

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować