Wypadek w Naściszowej. Jedna osoba trafiła do szpitala

W dniu 11 czerwca o godzinie 19:14 zastępy straży pożarnej z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nowym Sączu oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Librantowej zostały wezwane do działań w miejscowości Naściszowa.

Wypadek w Naściszowej. Jedna osoba trafiła do szpitala

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że samochód osobowy marki Ford Focus znajdował się na boku, blokując całą drogę. Kierujący pojazdem był przytomny, ale miał obrażenia i znajdował się poza autem. Z pojazdu wydobywały się płyny eksploatacyjne. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu pomocy poszkodowanemu do czasu przyjazdu karetki Pogotowia Ratunkowego.

Instalację elektryczną w uszkodzonym pojeździe odłączono, a wycieki płynów zasypano sorbentem. Poszkodowany został przekazany ratownikom medycznym, którzy przetransportowali go do szpitala. Następnie strażacy przemieścili uszkodzony pojazd poza obrys jezdni i usunęli pozostałości po zdarzeniu, co umożliwiło przywrócenie ruchu drogowego w obydwu kierunkach. Akcja trwała półtora godziny.

Fot. PSPNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować