Pogoda Nowy Sącz

12

Dzisiaj jest: 12. 08. 2022 Dni od początku roku: 223 Dni do końca roku: 141
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

XII Powiatowe Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w Mszanie Dolnej

XII Powiatowe Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w Mszanie Dolnej

W sobotę 25 września br. na obiekcie KS TURBACZ Mszana Dolna, przeprowadzono XII Powiatowe Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu powiatu limanowskiego w konkurencjach bieg sztafetowy 400m z przeszkodami oraz rozwinięcie bojowe.

W tegorocznych zawodach, tradycyjnie współorganizowanych przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej, Oddział Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Limanowej oraz Starostwo Powiatowe; wystartowało łącznie 11 drużyn – 7 w grupie chłopców (MDP z OSP w Siekierczynie, Podłopieniu, Jodłowniku, Skrzydlnej, Sadku, Szyku oraz Stróży) oraz 4 w grupie dziewcząt (MDP z OSP w Podłopieniu, Szyku, Jodłowniku i Stróży).


Wśród zaproszonych gości byli m.in. Mieczysław Uryga – Starosta Limanowski, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Janusz Potaczek oraz Radni Powiatu Limanowskiego: Beata Krzyściak, Agnieszka Orzeł, Grzegorz Wójcik, a także przedstawiciele władz samorządowych z terenu powiatu.


Podium w klasyfikacji generalnej w poszczególnych grupach ukształtowało się następująco:

Grupa chłopców:
I miejsce – MDP OSP w JODŁOWNIKU z wynikiem 1050,22 pkt.
II miejsce – MDP OSP w SADKU z wynikiem 1020,63 pkt.
III miejsce – MDP OSP w SZYKU z wynikiem 1013,58 pkt.

Grupa dziewcząt:
I miejsce – MDP OSP w SZYKU z wynikiem 1019,15 pkt.
II miejsce – MDP OSP w JODŁOWNIKU z wynikiem 1004,98 pkt.
III miejsce – MDP OSP w STRÓŻY z wynikiem 988,41 pkt.


Nagrodami dla zwycięzców były puchary Komendanta Powiatowego PSP w Limanowej oraz czeki ufundowane przez Starostwo Powiatowe o wartości kolejno 2000 zł za miejsce I, 1500 zł dla zdobywcy II lokaty oraz 1000 dla MDP, która uplasowała się na najniższym stopniu podium. Pozostałe drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy.


Dodatkową nagrodę, w postaci pucharów ufundowanych przez posłankę na Sejm RP a zarazem członkinię Prezydium Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Limanowej panią Urszulę Nowogórską otrzymały dwie drużyny, które uzyskały najlepszy czas w konkurencji rozwinięcie bojowe tj.: MDP OSP JODŁOWNIK (chłopcy) oraz MDP OSP SZYK (dziewczęta).


Komisja sędziowska oraz obsługa sekretariatu składała się z funkcjonariuszy oraz pracowników cywilnych KP PSP w Limanowej a sędzią głównym zawodów był asp. sztab. Czesław Kulig.


Źródło: Powiat Limanowski

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować