Pogoda - Sądeckie.pl7

Dzisiaj jest: 07. 03. 2021
Do końca roku: 299 dniZ uwagi na czerwoną strefę miasto odwołuje kolejne wydarzenia kulturalne

Z uwagi na czerwoną strefę miasto odwołuje kolejne wydarzenia kulturalne

Prezydent Ludomir Handzel wydał komunikat, w którym informuje mieszkańców o odwołaniu wydarzeń kulturalnych z uwagi na to, że Nowy Sącz znajduje się w czerwonej strefie.

 

Od soboty Nowy Sącz znajduje się w czerwonej strefie, codziennie dowiadujemy się o dużej ilości osób zarażonych wirusem Covid 19. Muszę w tej sytuacji podejmować racjonalne decyzje dotyczące działań instytucji kultury w naszym mieście, które niestety po raz kolejny musimy znacząco ograniczyć. 

W ciągu najbliższych dwóch tygodni nie odbędą się zaplanowane w Miejskim Ośrodku Kultury: koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej „Kocham Cię Polsko”, spektakle „Atrament dla Leworęcznych” i „Shirley Valentine”, oraz wyjazd do Warszawy na spektakl w Teatrze Wielkim Opery Narodowej „Dama Kameliowa”. Wszystkie te wydarzenia zaproponujemy Państwu ponownie kiedy tylko będzie można bezpiecznie w nich uczestniczyć.

Nie ma również możliwości przeprowadzenia II Sądeckiego Dyktanda Ortograficznego organizowanego przez naszą Bibliotekę. Kolejne wydarzenie – Festiwal Piosenki Country „Mayflower” organizowany przez Pałac Młodzieży zostanie przeprowadzony on-line. W tej formie odbędzie się również spotkanie z profesorem Mieczysławem Wasilewskim, zamiast planowanego wernisażu wystawy jego plakatów w Nowosądeckiej Małej Galerii w ramach trwającego XXVIII Małego Festiwalu Form Artystycznych. 

Mam nadzieję, że kolejne tygodnie przyniosą poprawę sytuacji i nie będziemy zmuszeni do dalszego ograniczania wydarzeń w naszych instytucjach kultury - informuje włodarz miasta.

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować