Zaginięcie, wychłodzenie, utrata przytomności - weekendowe akcje ratunkowe goprowców

W sobotę w godzinach popołudniowych dyspozytor CSR Krynica otrzymał informację o zaginięciu mężczyzny, który odłączył się od grupy w rejonie góry Bukowa i od dłuższego czasu nie było z nim kontaktu, pomimo prób poszukiwania go przez innych uczestników wycieczki.

Zaginięcie, wychłodzenie, utrata przytomności - weekendowe akcje ratunkowe goprowców

Ze względu na zbliżający się zmrok do działań ze Stacji centralnej natychmiast wyjechały dwa zespoły samochodem terenowym oraz quadem, a także organizowani byli kolejni ratownicy. Po ponad godzinie turysta odnalazł się w dolinie Czarnego Potoku.


Wracając z działań na Jaworzynie ratownicy transportowali do doliny Turystkę, która ze względu na trudne warunki spowodowane zalodzeniem oraz wychłodzenie organizmu, miała kłopoty z kontynuowaniem wycieczki.


W niedzielę popołudniu do CSR Krynica dotarło zgłoszenie o nieprzytomnym turyście w rejonie niebieskiego szlaku między Bacówką nad Wierchomlą, a Jaworzynką. Na miejsce zadysponowany został zespół ratowników z Krynicy, z Piwnicznej, a także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego bazy w Sanoku.


Po dotarciu na miejsce ratownicy udzielili pomocy turyście, który odzyskał przytomność, a następnie przekazali go załodze LPR, która przetransportowała poszkodowanego do szpitala.


Źródło: Grupa Krynicka GOPR

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować