Zamiast maseczek mieli przy sobie narkotyki

1 maja, podczas policyjnego patrolu na ul. Nawojowskiej w Nowym Sączu, funkcjonariusze zauważyli mężczyznę i kobietę, którzy nie mieli na twarzach meseczek ochronnych.
Dodatkowo uwagę mundurowych zwróciło także to, że na widok radiowozu osoby te zaczęły się nerwowo zachowywać, a młody mężczyzna szybko schował coś do kieszeni. Po przeprowadzeniu kontroli osobistej okazało się, że były to narkotyki.
Dziewczyna została ukarana mandatem karnym za nieprzestrzeganie zasad bezpieczeństwa oraz za używanie wulgaryzmów w miejscu publicznym. Mężczyzna odmówił przyjęcia mandatu w tym zakresie, zatem wobec niego skierowano wniosek o ukaranie do sądu - informuje Asp. Iwona Grzebyk-Dulak z sądeckiej Komendy.
Mężczyzna po przewiezieniu do komendy usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Grozi mu kara grzywny albo pozbawienia wolności do roku.
Komentarze