Pogoda - Sądeckie.pl8

Dzisiaj jest: 08. 03. 2021
Do końca roku: 298 dniZłockie: Wyciek nieznanej substancji do studzienki kanalizacyjnej

Złockie: Wyciek nieznanej substancji do studzienki kanalizacyjnej

W piątek (9 października) w miejscowości Złockie, podczas wizji lokalnej z udziałem pracowników PGK Muszyna i biegłym sądowym, na terenie jednej z posesji zauważono, że z piwnicy nieużytkowego budynku wypompowywana była nieznana substancja do studzienki kanalizacyjnej.

 

Na miejsce została wezwana Policja, strażacy, Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno-ekologicznego z JRG nr 1 w Nowym Sączu oraz WIOŚ.

 

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz sprawdzili piwnice w obecności Policji z użyciem detektora wielogazowego. Zadysponowana na miejsce Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno-ekologicznego z JRG nr 1 w Nowym Sączu w wyniku przeprowadzonej analizy substancji przy użyciu pasków testowych oraz maty hydrofobowej uniwersalnej i do substancji ropopochodnej nie zidentyfikowała zagrożenia - relacjonują funkcjonariusze PSP.

 

Policja prowadzi czynności dochodzeniowe w tej sprawie.

Złockie: Wyciek nieznanej substancji do studzienki kanalizacyjnej Złockie: Wyciek nieznanej substancji do studzienki kanalizacyjnej Złockie: Wyciek nieznanej substancji do studzienki kanalizacyjnej Złockie: Wyciek nieznanej substancji do studzienki kanalizacyjnej

Fot. PSPNS

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować