Złote i Srebrne Jabłka Sądeckie oraz Laury Turystyczne rozdane najlepszym

Złote i Srebrne Jabłka Sądeckie oraz Laury Turystyczne rozdane najlepszym

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski oraz wicestarosta Antoni Koszyk wzięli udział w Sądeckich Obchodach Światowego Dnia Turystyki. Wręczyli Złote i Srebrne Jabłka Sądeckie oraz Sądeckie Laury Turystyczne w podziękowaniu za działalność na rzecz promocji regionu oraz budowanie jego potencjału turystyczno-gospodarczego.

 

Jest to już 21. edycja tego przedsięwzięcia, organizowanego przez Powiat Nowosądecki oraz Nowosądecką Izbę Turystyczną. Jest ono okazją do podkreślenia roli i znaczenia lokalnych firm oraz osób, które działają aktywnie w tej branży.

 

Złote Jabłko Sądeckie odebrali: wicemarszałek Województwa Małopolskiego Tomasz Urynowicz, który wspiera działania powiatów w zakresie rozwoju turystyki i ekologii, Alicja Popiela – współorganizator produktu turystycznego, jakim jest Spływ Łodziami Doliną Popradu z Piwnicznej do Rytra (od 2000 r. jest to jedna z największych atrakcji Sądecczyzny) oraz Jolanta Padula, długoletnia pracownica Oddziału PTTK w Krynicy-Zdroju, od 2006 r. kierownik Biura Obsługi Ruchu Turystycznego.

 

Srebrne Jabłko Sądeckie otrzymała Barbara Fiedor, która od 28 lat działa aktywnie na rzecz rozwoju i promocji regionalnych atrakcji turystycznych i cieszy się uznaniem środowiska.

 

- Branża turystyczna ma na Sądecczyźnie szczególne znaczenie - podkreślił starosta Marek Kwiatkowski. - W związku z pandemią koronawirusa przeżywa trudne chwile. Dlatego staramy się ją wspierać. Służyła temu m.in. nasza kampania, polegająca na prezentacji ponad 170 banerów, zachęcających do odwiedzania Sądecczyzny, umieszczonych w największych miastach Polski.

 

Akcję tę chwalił dziś wicemarszałek Tomasz Urynowicz, który uznał ją za najlepszą kampanię wizerunkową ostatnich lat.

 

Dodatkowo wyróżnienia otrzymali dziś: Wiesław Kossowski (Hotel Perła Południa), Andrzej Stawiarski (właściciel firmy gastronomicznej "Raj"), Hotel Litwiński z Tęgoborza, Ośrodek Rehabilitacji, Szkolenia i Wypoczynku im. Kapitana Jana Silhana w Muszynie oraz Czesław Kosiński, który od lat propaguje walory Sądecczyzny.

 

Izba Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej przyznała wyróżnienia dla Marii Kulig – dyrektor sanatorium Wiktor Cechini Medical&SPA w Żegiestowie-Zdroju, Teresy Wójcik z Ośrodka Wypoczynkowego Czercz w Piwnicznej-Zdroju oraz Grand Chotowa Hotel***SPA&Resort Chotowa.

 

Gala była też okazją do wręczenia Sądeckich Laurów Turystycznych. Zwycięzców wyłoniła kapituła konkursowa. W kategorii ośrodków wypoczynkowo-uzdrowiskowych za najlepszy pakiet pobytowy na Sądecczyźnie w 2020 roku wyróżniono Sanatorium LIMBA w Piwnicznej-Zdroju. Natomiast laureatem w tej kategorii zostało Centrum Wypoczynku i Rehabilitacji – Agnieszka Tomaszewska-Ostrowska z Krynicy-Zdroju. Sądecki Laur Turystyczny przyznano za pakiet pobytowy "W zdrowym ciele zdrowy duch – oferta dla Seniora 60+".

 

W kategorii podmiotów świadczących usługi hotelarskie Sądecki Laur Turystyczny przyznano Hotelowi Prezydent****Medical SPA&Welness w Krynicy-Zdroju. Statuetkę przyznano za pakiet "Wakacje w górskim klimacie". Natomiast wyróżnienia otrzymali: Willa Poprad w Rytrze (pakiet wypoczynkowy w Dolinie Popradu z wyżywieniem), Hotel Klimek SPA w Muszynie (pakiet "Ekskluzywny dotyk relaksu") oraz Hotel Beskid Nowy Sącz (pakiet "Damskie pogaduchy").

 

W kategorii organizatorzy turystyczni statuetkę otrzymało PTTK Oddział w Krynicy-Zdroju, nagrodzone za cykl pieszych wycieczek górskich "Wakacje z plecakiem".

 

W kategorii najlepsza inicjatywa turystyczna i okołoturystyczna najwyżej oceniono działania Daniela Lisaka z Krynickiej Organizacji Turystycznej, która zorganizowała Krynicki Rajd Rowerowy z Krynicy Morskiej do Krynicy-Zdroju, podczas którego promowano atrakcje turystyczne Sądecczyzny. W tej kategorii wyróżnienia otrzymali: Grand Chotowa Hotel (za pakiet "Rodzinne wakacje 2020 nad zalewem w Chotowej") i Zuzanna Długosz – znana jako "Baba z gór" (za zaangażowanie w promocję atrakcji Muszyny i Powiatu Nowosądeckiego).

 

W kategorii agroturystyka statuetkę przyznano Genowefie Pilch-Lichoń (Pokoje Gościnne "U Basi" Rytro-Sucha Struga) za Quest Wyprawy Odkrywców – Spacer po Rytrze z hrabią Stadnickim.

 

W kategorii osobowość sądeckiej turystyki, za dokonania oraz inicjatywę w tej dziedzinie nagrodzono: Władysława Łoboza (PTT Nowy Sącz) i Konrada Rogozińskiego – wydawcę, fotografika i promotora Sądecczyzny.

 

Nagrody specjalne – czeki o wartości 1000 zł, przyznane przez starostę nowosądeckiego Marka Kwiatkowskiego otrzymali Daniel Lisak z Krynickiej Organizacji Turystycznej, Zuzanna Długosz, promująca walory Muszyny oraz Konrad Rogoziński.

 

W uroczystej gali, zorganizowanej z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego, wzięli udział Andrzej Gut-Mostowy – wiceminister w Ministerstwie Rozwoju, odpowiedzialny za turystykę oraz Grzegorz Biedroń – prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej. Nagrody w imieniu prezydenta Nowego Sącza Ludomira Handzla, wręczał Tomasz Baliczek – dyrektor Wydziału Turystyki i Sportu UM. Prezesa NIT Andrzeja Danka reprezentował Mariusz Borkowski – przewodniczący Kapituły Konkursowej "Sądecki Laur Turystyczny". Przed publicznością wystąpiły finalistki Festiwalu Rockowego "Muzyka dla Wszystkich", a dynamiczny koncert zagrała Kapela Ciupaga.

 

Dodajmy, że galę poprzedziła część praktyczna – szkolenie pn. "Media społecznościowe w branży turystycznej – korzyści i wyzwania".

Złote i Srebrne Jabłka Sądeckie oraz Sądeckie Laury Turystyczne rozdane najlepszym Złote i Srebrne Jabłka Sądeckie oraz Sądeckie Laury Turystyczne rozdane najlepszym Złote i Srebrne Jabłka Sądeckie oraz Sądeckie Laury Turystyczne rozdane najlepszym Złote i Srebrne Jabłka Sądeckie oraz Sądeckie Laury Turystyczne rozdane najlepszym Złote i Srebrne Jabłka Sądeckie oraz Sądeckie Laury Turystyczne rozdane najlepszym Złote i Srebrne Jabłka Sądeckie oraz Sądeckie Laury Turystyczne rozdane najlepszym

Źródło: SPNS, fot. Paweł Szeliga

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować