Zmarł Ks. Jacek Mikulski. Pełnił posługę kapłańską również na Sądecczyźnie

Z głębokim żalem informujemy, że w dniu 23 listopada 2023 roku odszedł do Pana śp. Ksiądz mgr Jacek Mikulski – dotychczasowy proboszcz parafii Mszanka. Przez wiele lat służył wiernym z oddaniem i miłością, będąc dla nich wzorem kapłana i człowieka. Wspominamy go jako członka naszej wspólnoty parafialnej, który zawsze był gotowy do niesienia pomocy i pociechy. Niech Pan Bóg przyjmie go do swojego królestwa i obdarzy wiecznym spokojem.

Zmarł Ks. Jacek Mikulski. Pełnił posługę kapłańską również na Sądecczyźnie

Msze święte żałobne w intencji śp. Księdza Jacka będą odprawiane w kościele parafialnym w Mszance: w niedzielę (26 listopada) o godz. 14.00 oraz w poniedziałek (27 listopada) o godz. 9.00. Msza święta pogrzebowa odbędzie się w kościele parafialnym w Nowym Wiśniczu w poniedziałek (27 listopada) o godz. 13.00, po której nastąpi odprowadzenie ciała śp. Księdza Jacka na cmentarz parafialny.


Ks. mgr Jacek Mikulski urodził się 21 września 1965 roku w Bochni, jako syn Stanisława i Marii z domu Gadzina. Pochodził z parafii Nowy Wiśnicz. Egzamin dojrzałości złożył w 1984 roku w Bochni. Wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a po ukończeniu studiów filozoficzno - teologicznych, przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa Piotra Bednarczyka, w dniu 2 czerwca 1990 roku w Tarnowie.


Jako wikariusz pracował w parafiach: Słopnice – św. Andrzeja (od 7 sierpnia 1990 roku), Tarnów – św. Józefa i Matki Bożej Fatimskiej (od 1 sierpnia 1993 roku), Dębica – Miłosierdzia Bożego (od 26 sierpnia 1996 roku) oraz Nowy Sącz – św. Kazimierza (od 1 września 2001 roku). W dniu 14 sierpnia 2009 roku został mianowany administratorem, a z dniem 1 lipca 2010 roku proboszczem parafii pod wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Mszance. Ponadto sprawował obowiązki dekanalnego duszpasterza nauczycieli i wychowawców oraz dekanalnego referenta misyjnego w dekanacie Łużna.


Źródło: PDT

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować