Pogoda - Sądeckie.pl

6

Dzisiaj jest: 06. 12. 2021 Do końca roku: 25 dni
Jakość Powietrza:

Zmarł Ks. Władysław Jaróg. Pełnił posługę kapłańską również na Sądecczyźnie

Zmarł Ks. Władysław Jaróg. Pełnił posługę kapłańską również na Sądecczyźnie

W dniu 11 listopada 2021 roku zmarł śp. Ks. Władysław Jaróg – emerytowany proboszcz parafii Nieczajna, emeryt w Domu Księży Diecezji Tarnowskiej im. św. Józefa w Tarnowie. Msza święta w kaplicy Domu Księży Diecezji Tarnowskiej im. św. Józefa w Tarnowie w sobotę (13 listopada) o godz. 9.00. Msza święta pogrzebowa w kościele parafialnym w Nieczajnej w sobotę (13 listopada) o godz. 12.00, a następnie ciało śp. Księdza Władysława zostanie przewiezione do Pilzna i złożone na tamtejszym cmentarzu.

Ks. Władysław Jaróg urodził się 13 maja 1933 roku w Słotowej, jako syn Henryka i Agnieszki z domu Wójcik. Egzamin dojrzałości złożył w Pilźnie w 1953 roku. Wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a po ukończeniu studiów filozoficzno - teologicznych, otrzymał święcenia kapłańskie z rąk biskupa Karola Pękali w dniu 29 czerwca 1958 roku, w Tarnowie.


Jako wikariusz pracował w następujących parafiach: Chomranice (od 15 lipca 1958 roku), Rzezawa (od 10 lipca 1961 roku) i Dąbrowa Tarnowska (od 1 sierpnia 1964 roku). W dniu 31 marca 1966 roku został mianowany proboszczem parafii pod wezwaniem Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w Nieczajnej. Urząd proboszcza parafii Nieczajna pełnił do 22 sierpnia 2003 roku, a następnie pozostał w tejże parafii w charakterze rezydenta.


W lipcu 2020 roku zamieszkał w Domu Księży Diecezji Tarnowskiej im. św. Józefa w Tarnowie. W dowód wyróżnienia za gorliwie pełnioną posługę kapłańską otrzymał w dniu 25 listopada 1969 roku diecezjalne odznaczenie Expositorium Canonicale, a w dniu 20 grudnia 1983 roku diecezjalny przywilej Rochetto et Mantoletto.


Źródło: PDT

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować