Znamy zwycięzców plebiscytu Eko HERO Małopolski 2022

Uroczystą galą w Małopolskim Ogrodzie Sztuki w poniedziałek 28 listopada zakończyła się tegoroczna edycja konkursu Eko HERO Małopolski 2022. Nagrody wybranym przez Kapitułę zwycięzcom wręczył wicemarszałek Józef Gawron.

Znamy zwycięzców plebiscytu Eko HERO Małopolski 2022

Celem plebiscytu Eko-Hero Małopolski jest wyróżnienie gmin, firm i proekologicznych inicjatyw, które mają pozytywny wpływ na środowisko i wpisują się w strategię ekologiczną Województwa Małopolskiego. Jak podkreślił wicemarszałek Józef Gawron, tegoroczna, trzecia już odsłona przedsięwzięcia okazała się pod każdym względem wyjątkowa.


Otrzymaliśmy rekordową liczbę zgłoszeń we wszystkich kategoriach plebiscytu i są to zgłoszenia bardzo różnorodne, często świadczące o ogromnym potencjale lokalnych społeczności, gmin i firm. Trzecia edycja dostarczyła nam również wielu inspiracji i pomysłów na przyszłość. Pokazała, jak mądrze postrzegają przyszłość regionu mieszkańcy. Małopolska to nasz wspólny dom i wszyscy mamy poczucie, że powinniśmy o niego razem zadbać - powiedział wicemarszałek Józef Gawron.


Poprzez to wydarzenie chcemy pokazać, że rozwiązania ekologiczne stosowane na co dzień w gminach i firmach naprawdę się opłacają, a ekoinicjatywy poprawiają świadomość ekologiczną mieszkańców, a co za tym idzie - zmieniają zachowania Małopolan. Dziękuję więc wszystkim, którzy dbają o środowisko i mogą pochwalić się działaniami i inwestycjami znacząco wpływającymi na poprawę jakości życia nas wszystkich. Dziękuję za udział w plebiscycie i gratuluję wszystkim wyróżnionym - dodał Józef Gawron.


Poniżej przedstawiamy zwycięzców w poszczególnych kategoriach.


Wyniki obrad kapituły konkursu Eko HERO Małopolski 2022

Kategoria EkoInicjatywa

 • Ekopartnerzy na rzecz słonecznej energii Małopolski
 • Ogrody deszczowe w Krakowie
 • 50/50 – metoda prowadząca do ograniczenia zużycia energii w szkołach

Kategoria Firma EkoHERO

 1. FAKRO Sp. z.o.o.
 2. Przedsiębiorstwo Pszczelarskie Tomasz Łysoń z.o.o. sp.k.
 3. Rekliniec Restauracja Myślenice

Kategoria Gmina EkoHERO do 15 000 mieszkańców

 1. Gmina Wielka Wieś
 2. Gmina Rzepiennik Strzyżewski
 3. Gmina Pcim

Kategoria Gmina EkoHERO 15 000 – 30 000 mieszkańców

 1. Gmina Niepołomice
 2. Gmina Czarny Dunajec
 3. Gmina Miasta Bochnia

Kategoria Gmina EkoHERO powyżej 30 000 mieszkańców

 1. Gmina Skawina
 2. Gmina Myślenice
 3. Gmina Miasta Tarnowa


Źródło: UMWM

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować