Pogoda - Sądeckie.pl

19

Dzisiaj jest: 19. 09. 2021 Do końca roku: 103 dni
Jakość Powietrza

ZS w Łącku prowadzi nabór na dodatkowe kursy dla uczniów

ZS w Łącku prowadzi nabór na dodatkowe kursy dla uczniów

Zespół Szkół w Łącku, podobnie jak inne szkoły prowadzone przez Powiat Nowosądecki, prowadzi właśnie nabór na dodatkowe kursy dające uczniom możliwość uzyskania zawodu.

Kursów jest naprawdę sporo - mówi Wiesław Prostko, dyrektor ZS w Łącku. - Młodzież, która skorzysta z tej okazji, może zostać kim zechce. W ofercie, oprócz kursu na prawo jazdy, są tez kursy: carvingu, barmana, baristy, kelnera, ale także kurs obsługi kasy fiskalnej, operatora wózka widłowego czy kurs spawacza. Każde dodatkowe uprawnienia, które uczeń zdobędzie podczas nauki są bezcenne na obecnie bardzo wymagającym rynku pracy.


Kursy są realizowane w ramach projektu „Rozwijanie oferty szkół prowadzących kształcenie zawodowe w powiecie nowosądeckim”. Młodzież może się już zapisywać na poszczególne szkolenia – wystarczy chęć i wpłata w wysokości 10% kosztów kursu.


Projekt będzie trwał do czerwca 2023 roku. Oferta obejmuje również zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z przedmiotów zawodowych i ogólnych, współpracę z uczelniami wyższymi oraz pomoc stypendialną dla uczniów szczególnie uzdolnionych.


Źródło: SPNS

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować