Pogoda - Sądeckie.pl19

Dzisiaj jest: 19. 04. 2021
Do końca roku: 256 dni
Jakość Powietrza

ZS w Marcinkowicach kształci przyszłych policjantów

ZS w Marcinkowicach kształci przyszłych policjantów

Dostają darmowe mundury, uczą się prawa, psychologii przestępców, walki wręcz i strzelania. Mowa o klasach o profilu Bezpieczeństwo Publiczne - klasa policyjna o specjalności psychologiczno-prawniczej w Zespole Szkół w Marcinkowicach. Uczniowie kształcą się pod okiem specjalistów z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Uczniowie realizują zajęcia z zakresu prawa, psychologii zachowań przestępczych, kryminalistyki i kryminologii, walki wręcz i technik interwencyjnych, komunikacji interpersonalnej, pedagogiki ogólnej, mediacji i rozwiązywania konfliktów – mówi Iwona Sikorska, dyrektor ZS w Marcinkowicach. – Ponadto odbywają szkolenia strzeleckie, budowy i obsługi broni, szkolenia z zakresu walki wręcz czy technik interwencyjnych. Mogą też uzyskać uprawnienia służby informacyjnej na imprezach masowych.

Podczas nauki nie brakuje też szkolenia z użyciem technik linowych, szkolenia spadochronowego - skoki spadochronowe, nurkowania, ratownictwa wodnego i zajęć na żaglówkach.

Dodatkowo, młodzież może brać udział w zajęciach z zakresu mediacji i rozwiązywania konfliktów, aktywnie działać w wolontariacie, uczestniczyć w dodatkowych warsztatach i kursach z zakresu pedagogiki zabawy czy odbyć kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy – wylicza dyrektor Iwona Sikorska. – Uczniowie poznają też działalność instytucji pomocowych, zajmujących się wsparciem psychologiczno-pedagogicznym, działalnością terapeutyczną i pomocą postpenitencjarną.

Przedmiotami rozszerzonymi są: język polski, język angielski, geografia, a przedmiotami dodatkowe: bezpieczeństwo publiczne z elementami prawa, kryminalistyki i kryminologii, walka wręcz, wprowadzenie do pedagogiki, elementy psychologii.

Zajęcia prowadzone są przez doświadczonego funkcjonariusza policji, funkcjonariuszy policji KMP w Nowym Sączu, żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej, ratowników WOPR, GOPR. Uzupełnieniem zajęć realizowanych w szkole są obozy szkoleniowe, prowadzone przez instruktorów. Zajęcia realizowane są w KMP w Nowym Sączu, KWP w Krakowie, Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

Absolwent naszej klasy policyjnej otrzymuje dodatkowe cztery punkty w postępowaniu kwalifikacyjnym w zakresie naboru do policji, może podjąć pracę w policji lub innych służbach mundurowych – mówi dyrektor Iwona Sikorska.

Młodzi mogą kontynuować edukację na kierunkach takich jak: prawo, pedagogika, psychologia, zarządzanie zasobami ludzkimi, socjologia, logopedia, nauczanie przedszkolne i wczesnoszkolne, pedagogika opiekuńczo-wychowawcza, bezpieczeństwo publiczne, bezpieczeństwo wewnętrzne.


Źródło: SPNS, fot. ZS Marcinkowice

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować