Pogoda - Sądeckie.pl9

Dzisiaj jest: 09. 03. 2021
Do końca roku: 297 dniZupełnie nie przygotowani do warunków zimowych wybrali się autem terenowym na „off-road”. Interweniowali GOPR-owcy

Zupełnie nie przygotowani do warunków zimowych wybrali się autem terenowym na „off-road”. Interweniowali GOPR-owcy

W Piątek do CSR Krynica dotarło zgłoszenie o potrzebie pomocy na górze Łan nad Tyliczem. Jak się okazało znajduje się tam 6 osób, które zupełnie nie przygotowane do warunków zimowych wybrały się autem terenowym na „off-road”.


Niestety samochód ugrzązł w śniegu i nie są w stanie sobie sami poradzić, w dodatku na zewnątrz panuje bardzo niska temperatura i sypie śnieg.


Do działań wyjechali ratownicy samochodem terenowym oraz pojazdem gąsienicowym. Na miejscu działania polegały na wydostaniu samochodu ze śniegu oraz odtransportowanie młodych ludzi do Tylicza. Całość działań trwała ponad 3 godziny


W ubiegłym tygodniu ratownicy GK GOPR wyruszali z pomocą jeszcze trzy-krotnie. Do południa na zboczach Jaworzyny Krynickiej udzielali pomocy ski-turowcowi który w wyniku upadku doznał kontuzji ręki.


W tym samym czasie dyżurni z RSR Piwniczna zostali zadysponowani w rejon Piwowarówki gdzie wypadkowi na sankach uległ 8-letni chłopak. Ratownicy po drodze zabrali zespół PRM, na miejscu okazało się że chłopiec ma złamane obie kości podudzia, po zabezpieczeniu medycznym zostaje pojazdem czterokołowym przetransportowany do karetki. 


Popołudniu zespół z CSR Krynica został zadysponowany na Góre Parkową do Kobiety z urazem nogi. Poszkodowana po zabezpieczeniu urazu została przetransportowana samochodem terenowym do czekającej już karetki pogotowia.


W górach przybywa coraz więcej śniegu, ponadto zapowiadane są bardzo niskie temperatury. Ratownicy GOPR apelują o rozwagę i ostrożność.


   


Źródło: Grupa Krynicka GOPR

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować