1 września w Krynicy-Zdroju rozpoczęła się Konferencja Cybersec

W kierunku cyfrowego świata opartego na wartościach – to główne przesłanie, które przez trzy wrześniowe dni będzie przyświecać uczestnikom CYBERSEC CEE Regions & Cities w Krynicy-Zdroju. Jako jedna z najbardziej wpływowych konferencji w Europie, jej misją jest wzmocnienie i podkreślenie potencjału współpracy międzyregionalnej oraz możliwości regionalnych Europy Środkowo-Wschodniej. Województwo Małopolskie jako Główny Partner Instytucjonalny chce zrealizować zobowiązanie do wspierania odpowiedzialnego i skoncentrowanego na człowieku ekosystemu cyfrowego.

1 września w Krynicy-Zdroju rozpoczęła się Konferencja Cybersec

Cyberbezpieczeństwo i odporność cyfrowa Europy zależy od zaangażowania jej regionów i miast, a także od realnego partnerstwa publiczno-prywatnego. To właśnie tak należy rozpocząć transformację cyfrową opartą na bezpieczeństwie i wartościach. Dlatego powstał CYBERSEC CEE Regions & Cities, a więc Krynica Goes Digital.


Bardzo się cieszę, że to właśnie Instytut Kościuszki jest organizatorem tej konferencji, która wpisuje się w nasz plan podtrzymania wydarzenia o randze międzynarodowej w Krynicy-Zdroju. Wrześniowe wydarzenie w perle małopolskich uzdrowisk poświęcone będzie głównie cyberbezpieczeństwu, od którego w dużej mierze będzie zależała przyszłość świata. To temat, z którym trzeba być na bieżąco, w którym wciąż potrzebujemy ekspertów i właśnie w Krynicy-Zdroju będzie możliwość rozmów z fachowcami w dziedzinie cyberbezpieczeństwa - podkreśla marszałek Witold Kozłowski.


Podczas konferencji nie zabraknie wystąpień i paneli dyskusyjnych na czterech scenach z udziałem kilkuset osób on-site i on-line. Wśród wielu wydarzeń szczególnie zapraszamy w drugim dniu, w czwartek 2 września o godz. 16.00 na dyskusję „Budowa zdolności cyberbezpieczeństwa samorządów”, którą poprowadzi marszałek Witold Kozłowski. Następnie o godz. 17.00 odbędą się warsztaty „Cyberbezpieczeństwo samorządu terytorialnego w Polsce” z udziałem decydentów.


Ponadto w ramach rozmów poświęconych zagadnieniu cyberbezpieczeństwa o godz. 15.30 odbędzie się panel dyskusyjny „Ekonomia cyberbezpieczeństwa – kupić, zbudować, ubezpieczyć czy outsourcować?”, w której weźmie udział Marta Malec-Lech z zarządu województwa.


Drugi dzień konferencji to również panele dotyczące polityki klimatycznej. W dyskusji o godz. 10.00 „Europejski Zielony Ład – cele i wyzwania, jak je włączyć do regionalnej polityki klimatycznej?” weźmie udział radny województwa Robert Bylica. Zapraszamy także na dyskusję o Funduszu Sprawiedliwej Transformacji i narzędziach do złagodzenia negatywnych skutków transformacji energetycznej, która odbędzie się o godz. 16.00 oraz na rozmowę o technologiach kosmicznych, które są szansą dla naszego regionu. Panel „Małopolska XXI wieku. Technologie kosmiczne szansą na skok rozwojowy regionu” rozpocznie się o godz. 16.45.


Natomiast w piątek 3 września o godz.9.00 zaplanowano dyskusję na temat dostosowania systemu edukacji dla wyzwań nowego cyfrowego świata. Okrągły Stół Rektorów Polskich Uczelni otworzy marszałek Witold Kozłowski. Następnie, o godz.12.45 odbędzie się panel poświęcony prezentacji efektów realizacji Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej. W dyskusji wezmą udział m.in. marszałek Witold Kozłowski, wicemarszałek Łukasz Smółka i Marta Malec-Lech z zarządu województwa.


Wśród wydarzeń towarzyszących przygotowanych przez Województwo Małopolskie zapraszamy na wielki finał Małopolskiego Festiwalu Smaku. Moc kulinarnych doznań zapewni doskonały szef kuchni i ambasador wydarzenia – Andrzej Polan, który z właściwym sobie wdziękiem, po raz kolejny wyczaruje niebanalne przysmaki. Kunszt i fantazję mistrza ogranicza tylko jedno – we wszystkich przygotowanych daniach główną rolę odgrywają małopolskie produkty regionalne i tradycyjne. Rozpoczęcie imprezy odbędzie się w piątek, 3 września o godz. 10.00 na krynickim deptaku.


Pierwszy weekend września u stóp góry Parkowej w Krynicy-Zdroju to również premiera Europejskiego Festiwalu Biegowego (EFB), którego Partnerem Głównym jest Województwo Małopolskie. Na uczestników wydarzenia czeka nie tylko rywalizacja sportowa na najwyższym światowym poziomie, ale także liczne koncerty, konkursy z nagrodami oraz moc festiwalowych atrakcji.


Źródło: UMWM

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować