Pogoda - Sądeckie.pl

23

Dzisiaj jest: 23. 10. 2021 Do końca roku: 69 dni
Jakość Powietrza:

10 lipca w Starym Sączu startuje Małopolski Festiwal Smaku

10 lipca w Starym Sączu startuje Małopolski Festiwal Smaku

Stary Sącz, Tuchów, Wygiełzów, Miechów i Krynica-Zdrój to kolejne miasta w których zagości Małopolski Festiwal Smaku. Po rocznej przerwie spowodowanej covid-19, Wracamy do Was! Pod takim właśnie hasłem, Samorząd Województwa Małopolskiego wspólnie z gminami, realizuje tegoroczny sztandarowy projekt, by po bardzo ciężkim okresie pandemii zasiać nutę optymizmu.

Małopolanie spragnieni lokalnych specjałów, po tak długiej przerwie znowu będą mogli rozsmakować się w regionalnych, tradycyjnych produktach i potrawach. Startujemy już w najbliższy weekend, 10 lipca w Starym Sączu. Będzie jak zwykle smacznie, rodzinnie i muzycznie. Podczas wydarzenia zaplanowano wiele atrakcji znanych z dotychczasowych edycji: pokazy gotowania w festiwalowej kuchni połączone z degustacjami, możliwość zakupu regionalnych specjałów, a na zakończenie dla festiwalowych gości wystąpi zespół Lachersi. I tutaj niespodzianka.


W najbliższą sobotę na starosądeckim rynku zagości także małopolski półfinał Ogólnopolskiego Festiwalu Kół Gospodyń Wiejskich realizowany pod nazwą „Polska od kuchni”. To wyjątkowe wydarzenie przygotowane zostało z myślą o szerzeniu atrakcji turystycznych w województwie, dziedzictwa kulinarnego, lokalnej kultury i tradycji. Do udziału w wydarzeniu zaangażowano blisko 10 000 kół gospodyń wiejskich z całej Polski.


W każdym z województw organizowany jest półfinał, podczas którego wyłaniane są najbardziej prężne koła. W małopolskim półfinale weźmie udział ponad czterdzieści kół, spośród których wyłonione zostaną finalistki, które będą reprezentować nasze województwo w Warszawie podczas wielkiego finału 25 września.


Każdy, kto odwiedzi Stary Sącz w najbliższą sobotę będzie mógł skosztować lokalnych potraw, które wyszły prosto spod rąk pań z KGW, a to znaczy, że powrót do smaków z dzieciństwa gwarantowany. W ramach półfinału wybory najpiękniejszej pani z KGW, konkursy na najsmaczniejszą potrawę i wiele innych.


Tych, którzy nie dotrą do Starego Sącza organizatorzy zapraszają jeszcze do Tuchowa 25 lipca, Wygiełzowa 1 sierpnia, Miechowa 22 sierpnia i do Krynicy-Zdroju 3 i 4 września. Po rocznej przerwie, mieszkańcy i turyści będą mogli się znowu delektować smakami tymi już znanymi, ulubionymi, ale także odkrywać będą coraz to nowe i bardziej wyszukane smaki. Bo to właśnie za sprawą Małopolskiego Festiwalu Smaku większość z tych aromatów nie odeszła w zapomnienie.


W tym roku postawmy na lokalnych producentów. Po trudnym czasie pandemii wesprzyjmy ich. Złociste miody, wędzone sery, tradycyjne wędliny, świeżo tłoczone soki, chrupiące pieczywo, ryby z krystalicznych wód, takie właśnie są przysmaki oferowane przez małopolskich producentów - pachną, smakują, są absolutnie wyjątkowe.


Źródło: UMWM

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować