Pogoda - Sądeckie.pl

30

Dzisiaj jest: 30. 11. 2021 Do końca roku: 31 dni
Jakość Powietrza:

11 listopada akcja "Niepodległa do hymnu"

11 listopada akcja "Niepodległa do hymnu"

Akcję „Niepodległa do Hymnu” Biuro Programu „Niepodległa” zainicjowało w 2018 roku, w stulecie odzyskanie niepodległości. Wówczas to, blisko 3 lata temu, wzięło w niej udział prawie 1000 podmiotów, które zorganizowały wspólne śpiewanie na 6 kontynentach.

Każdego Polaka, w kraju i za granicą, nad morzem i na szczytach gór, w malutkich wsiach i największych metropoliach, organizatorzy zachęcają do śpiewania wraz z przyjaciółmi, rodziną, współlokatorami, sąsiadami, z akompaniamentem lub bez, w samo południe, 11 listopada Hymnu Państwowego.Mazurek Dąbrowskiego zostanie wykonany 11 listopada podczas oficjalnych uroczystości państwowych i podczas niewielkich wydarzeń lokalnych w kraju i za granicą. Do akcji „Niepodległa do Hymnu” i wykonania w samo południe Mazurka Dąbrowskiego mogą się włączyć także organizatorzy uroczystości związanych z obchodami 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.


W tym roku akcję wspierają m.in. polscy olimpijczycy: Anna Kiełbasińska, Malwina Kopron, Dariusz Kowaluk, Piotr Małachowski, Tomasz Majewski, Dawid Tomala oraz Wojciech Nowicki.


Na mapie wydarzeń można znaleźć miejsca, gdzie wykonywany i śpiewany będzie hymn 11 listopada. Organizatorzy zachęcają też do dodawania miejsc, w których Wy będziecie śpiewać Mazurka! Wszystkich, którzy zamierzają wziąć udział we wspólnym śpiewaniu hymnu zachęcają do umieszczenia zdjęć i filmików w mediach społecznościowych z hasztagiem #niepodlegladohymnu.


Źródło: UMWM

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować