Pogoda - Sądeckie.pl7

Dzisiaj jest: 07. 05. 2021
Do końca roku: 238 dni
Jakość Powietrza

125 mandatów, 16 wniosków o ukaranie do sądu - sądeccy policjanci pilnują przestrzegania obostrzeń

125 mandatów, 16 wniosków o ukaranie do sądu - sądeccy policjanci pilnują przestrzegania obostrzeń

Noszenie maseczek, dystans społeczny, dezynfekcja - te proste, a zarazem istotne zachowania są z nami od roku. Tylko wspólnymi siłami możemy wygrać walkę z pandemią COVID-19. Policjanci nadal egzekwują obowiązujące nakazy, zakazy i ograniczenia, aby maksymalnie zmniejszyć transmisję koronawirusa w społeczeństwie.

W związku z ogłoszeniem kolejnych obostrzeń, od 20 marca br. na terenie całego kraju zaostrzone zostały przepisy mające na celu zwalczanie epidemii COVID-19. Przypominamy, by stosować się do tych obostrzeń, bo od tego zależy jak szybko wyjdziemy z epidemii. Najważniejsze dla policjantów jest to, by mieszkańcy byli bezpieczni, dlatego nieustannie będziemy przypominać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.


Policjanci patrolują ulice, kontrolują placówki handlowo-usługowe, lokale gastronomiczne, środki transportu publicznego, siłownie oraz stoki narciarskie sprawdzając czy przepisy wprowadzone dla bezpieczeństwa mieszkańców są przestrzegane. Policjantów wspierają również strażnicy miejscy i gminni oraz pracownicy stacji sanitarno-epidemiologicznej.


Od 20 do 25 marca br. za nieprzestrzeganie obowiązku zasłaniania nosa i ust w przestrzeni publicznej sądeccy policjanci nałożyli 125 mandatów karnych, w 16 przypadkach będą skierowane wnioski o ukaranie do sądu, natomiast wobec 14 osób zastosowali pouczenie.


Policjanci wspólnie z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Nowym Sączu, kontrolują placówki handlowe oraz usługowe pod kątem przestrzegania obowiązujących obostrzeń – od 20 marca br. na terenie Sądecczyzny przeprowadzono łącznie 43 takich kontroli.


Ponadto każdego dnia funkcjonariusze sprawdzają osoby objęte izolacją i kwarantanną domową, kontrolują również przestrzeganie przepisów przez kierowców i pasażerów autobusów komunikacji miejskiej oraz prywatnych przewoźników (104 kontrole w transporcie)


Pamiętajmy, że walka z koronawirusem trwa, a zdrowie nasze i naszych najbliższych zależy w dużej mierze od odpowiedzialnej postawy nas wszystkjich. Dlatego tak istotne jest przestrzeganie przepisów i stosowanie środków ochrony w przestrzeni publicznej.


Przypominamy, że od 27 marca do 9 kwietnia br. obowiązywać będą kolejne obostrzenia. Wszystkie aktualne zasady i ograniczenia związane z epidemią koronawirusa dostępne są na stronie: www.gov.pl.


Źródło: KMPNS

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować