13 lutego Koncert walentynkowy w ratuszu

Z okazji zbliżających się Walentynek, Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel ma zaszczyt zaprosić Państwa na 284. Koncert u Prezydenta.

13 lutego Koncert walentynkowy w ratuszu

Koncert odbędzie się w sobotę, 13 lutego, o godzinie 18, w sali reprezentacyjnej ratusza. Na scenie zaprezentują się Kwartet Galicyjski oraz ich goście - Maciej Nieć (fortepian), Monika Wojciechowska (wokal) i Łukasz Gaj (wokal).


Będzie to wieczór pełen romantycznych melodii i pięknych głosów. Wstęp na koncert jest bezpłatny.


***

Kwartet Galicyjski

Kwartet Galicyjski powstał w 2013 roku w Nowym Sączu. Tworzą go absolwentki Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Białymstoku oraz Akademii Muzycznej w Krakowie. Instrumentalistki wykonują muzykę klasyczną, rozrywkową, a w szczególności autorską twórczość altowiolistki zespołu - Ewy Borcz - inspirowaną ludowością. Od 2018 roku Kwartet Galicyjski ukierunkował swoje działania na rzecz syntezy folkloru i muzyki poważnej. Wtedy też zespół wydał swoją debiutancką płytę pt."Folkomania" złożoną z kompozycji opartych na najpiękniejszych melodiach ludowych Małopolski, przedstawionych w nowoczesnej formie. W 2019 roku album "Folkomania" uplasował się na 8. miejscu w prestiżowym plebiscycie "Wirtualne Gęśle". W tym samym czasie Kwartet Galicyjski został finalistą Festiwalu Folkowego Polskiego Radia "Nowa Tradycja", występując w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie. Formacja została także laureatem "V Turnieju Muzyków Prawdziwych" w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, otrzymując nagrodę specjalną Stowarzyszenia Autorów ZAiKS. Kwartet Galicyjski posiada na swoim koncie liczne występy w filharmoniach, salach koncertowych oraz na scenach plenerowych w Polsce jak i za granicą oraz współpracuje ze znanymi osobistościami polskiej sceny muzycznej podczas koncertów, sesji nagraniowych czy teledysków. Instrumentalistki budują swoje doświadczenie na pracy z wieloma muzykami oraz specjalistami z dziedzin artystycznych. Obecnie zespół pracuje nad nowym materiałem i projektami, w których kontynuuje swoje zamiłowanie do muzyki klasycznej oraz tradycji. Nowoczesne rozwiązania oraz wprowadzanie współczesnej retoryki, pozwalają odkrywać nowe możliwości i w innowacyjny sposób prezentować odbiorcy bogactwo brzmienia instrumentów smyczkowych.


Źródło: UMNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować