14 stycznia Koncert Noworoczny dla Sądeczan

Koncert Noworoczny dla Sądeczan jest już tradycją. Każdego roku na początku stycznia mieszkańcy miasta tłumnie wypełniają salę sądeckiego SOKOŁA. Rok 2024 przywitamy w niedzielę 14 stycznia o godzinie 17:00.

14 stycznia Koncert Noworoczny dla Sądeczan

Inicjatorem koncertów oraz ich wykonawcą pozostaje niezmiennie Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej. Zespół ten przygotowuje na tę wyjątkową okazję specjalny program, obejmujący arie operetkowe, fragmenty musicali, przeboje muzyki klasycznej i rozrywkowej. Orkiestrze towarzyszą soliści zespołu oraz wybitni śpiewacy z Polski i zagranicy, w tym laureaci Międzynarodowego Konkursu Sztuki Wokalnej im. Ady Sari, który odbywa się w Nowym Sączu w MCK SOKÓŁ. Z okazji jubileuszowej edycji tego wydarzenia szczególnym gościem będzie znakomita mezzosopranistka Małgorzata Walewska.


Wykonawcy:

Iwona CHRUŚLICKA – sopran

Natalia ZABRZESKA-BOROWIEC – sopran

Gość Specjalny: Małgorzata WALEWSKA – mezzosopran

Rafał BARTMIŃSKI – tenor

ORKIESTRA REPREZENTACYJNA STRAŻY GRANICZNEJ

pod dyrekcją ppłk. SG Leszka MIECZKOWSKIEGO

MAGDALENA MIŚKA-JACKOWSKA – prowadzenie

W programie: arie operowe i operetkowe oraz utwory muzyki rozrywkowej


PROGRAM

Otto Schwarz (1967)

Spirit of Time

Franz Lehár (1870-1948)

Gern hab’ ich die Frau’n geküst – aria Paganiniego z II aktu opery Paganini

Emmerich Kálmán (1882-1953)

Nie szukaj szczęścia – aria Sylvii z I aktu operetki Księżniczka czardasza

Hans-Joachim Rhinow (1921-2017)

Ein Strauss von Johann Strauss

Georges Bizet (1838-1875)

Habanera z I aktu opery Carmen

Robert Stolz (1880-1975)

Brunetki, blondynki – piosenka z filmu Kocham wszystkie kobiety

Leroy Anderson (1908-1975)

The Typewriter

Emmerich Kálmán (1882-1953)

Gdzie mieszka miłość – czardasz Maricy z I aktu operetki Hrabina Marica

Giuseppe Verdi (1813-1901)

Libiamo – toast z I aktu opery La traviata

********

Leonard Berstein (1918-1990)

arr. Naohiro Iwai

West Side Story

George Bizet (1838-1875)

Pieśń cygańska – aria Carmen z II aktu opery Carmen

Franz Lehár (1870-1948)

Twoim jest serce me – aria księcia Su Czonga z II aktu operetki Kraina uśmiechu

Hans Christian Lumbye (1810-1874)

Champagner Galopp

Johann Strauss II (1825-1899)

Annen Polka op. 117

Óscar Navarro (1981)

The Musketeers – Presto

Johann Strauss (1804-1849)

Marsz Radetzkyego

Francesco Sartori (1957)

Time to Say Goodbye


***

IWONA CHRUŚLICKA

Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale wokalno-aktorskim. Umiejętności wokalne doskonaliła pod okiem tak znakomitych profesorów jak: Thomas Heyer, Stefania Donzelli, Claudia Visca, Włodzimierz Zalewski, Tadeusz Pszonka, Mariusz Kwiecień. Współpracowała z licznymi orkiestrami dętymi oraz symfonicznymi w kraju, a także poza jego granicami. Od 2021 r. solistka Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej. Laureatka I nagrody II International Viennes Spring Music Competition (2022).


NATALIA ZABRZESKA-BOROWIEC

Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach. Uczestniczka i laureatka wielu konkursów wokalnych, m.in. Konkursu Wokalnego im. Ludomira Różyckiego w Gliwicach – Nagroda specjalna za wyróżniające wykonanie utworu Ludomira Różyckiego oraz Międzyuczelnianego Konkursu „W kręgu wokalnej muzyki słowiańskiej” w Katowicach. Współpracowała także z Sądecką Orkiestrą Symfoniczną. Wieloletnia solistka Chóru im. Jana Pawła II z Nowego Sącza.


MAŁGORZATA WALEWSKA

Mezzosopran dramatyczny. Ukończyła z wyróżnieniem AM w Warszawie w klasie prof. Haliny Słonickiej. Laureatka oraz finalistka wielu międzynarodowych konkursów m.in.: A. Krausa, L. Pavarottiego, S. Moniuszki i Belvedere. W swojej 30-letniej karierze wystąpiła m.in.: w Teatro Real (Madryt), Covent Garden (Londyn), Metropolitan Opera (NY), Semperoper (Drezno), Deutsche Oper (Berlin), Teatro Nacional de São Carlos (Lizbona), Teatro dell’Opera (Rzym), Seattle Opera, San Francisco Opera, Grand Théâtre (Genewa), Finnish National Opera (Helsinki), Washington National Opera, Baltimore Opera czy Herodion Theatre (Ateny). Do pokazowych ról artystki należą Carmen, Amneris, Azucena, Dalila, Eboli, Ulryka, Kundry czy Santuzza. W 2016 r. otrzymała nadawany przez MKiDN Złoty Medal Gloria Artis. Dyrektor Artystyczna Międzynarodowego Festiwalu i Konkursu Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w Nowym Sączu od 2014 r.


RAFAŁ BARTMIŃSKI

Absolwent AM w Katowicach w klasie prof. Eugeniusza Sąsiadka. Laureat III miejsca na XI Konkursie Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w Nowym Sączu oraz II miejsca i 11 nagród pozaregulaminowych na VI Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Stanisława Moniuszki w Warszawie (2007). Nagrodzony Fryderykiem za „Msze” Stanisława Moniuszki, Opera Awards za „Goplanę” oraz Złotym Orfeuszem za „Oratorio la morte di San Filippo Neri” – Pasquale’a Anfossiego.


Jako jedyny polski śpiewak wykonał wszystkie główne partie tenorowe w operach Stanisława Moniuszki, a za wkład w promocję muzyki tego kompozytora otrzymał z rąk Marii Fołtyn „Małe Berło” Fundacji Kultury Polskiej. W repertuarze ma ponad 50 partii tenorowych w największych dziełach oratoryjnych. Występuje również jako aktor dramatyczny – w Teatrze Telewizji oraz w spektaklu Och-Teatru Maria Callas – master class. Od 2002 r. współpracuje z Teatrem Wielkim – Operą Narodową, a obecnie jest solistą Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku. Śpiewał w Europie, Azji, USA, Kanadzie.


PPŁK SG MGR LESZEK MIECZKOWSKI

I Dyrygent Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej. Ukończył z wyróżnieniem Wydział Dyrygentury, Kompozycji i Teorii Muzyki Akademii Muzycznej w Warszawie. Dokonał wielu światowych prapremier dzieł polskich kompozytorów muzyki współczesnej. Pedagog w zakresie sztuki dyrygowania oraz innych specjalności muzycznych. Wielokrotnie nagradzany i odznaczany za osiągnięcia artystyczne m.in.: Brązowym Krzyżem Zasługi nadanym przez Prezydenta RP, Odznaką Honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”, Brązowym Medalem za Zasługi dla SG, Złotym Jabłkiem Sądeckim za „Szczególne zasługi na rzecz upowszechniania kultury muzycznej na Sądecczyźnie”, Medalem „Polonia Minor”.


ORKIESTRA REPREZENTACYJNA STRAŻY GRANICZNEJ

Muzyczny ambasador Straży Granicznej w kraju i za granicą. Reprezentuje Straż Graniczną w czasie najważniejszych uroczystości państwowych i okolicznościowych. Swoim patriotycznym repertuarem podtrzymuje tradycje narodowe oraz przedstawia z muzycznym rozmachem bogatą historię polskości. Wielokrotnie uhonorowana nagrodami i wyróżnieniami. Od 30 lat towarzyszy artystom podczas Koncertów Noworocznych w MCK SOKÓŁ.


Źródło: MCK Sokół

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować