Pogoda Nowy Sącz

19

Dzisiaj jest: 19. 08. 2022 Dni od początku roku: 230 Dni do końca roku: 134
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

144 tys. zł na remonty przy Zespole Szkół w Marcinkowicach

144 tys. zł na remonty przy Zespole Szkół w Marcinkowicach

Dyrekcja Zespołu Szkół w Marcinkowicach przygotowuje się do nowego roku szkolnego. Te przygotowania pochłoną ponad 144 tysiące złotych. Co zostanie zrobione za tę kwotę?

 

Największą inwestycją jest wymiana starej nawierzchni placu przed szkołą i zastąpienie jej kostką brukową. Ta modernizacja była konieczna. Pomijam już fakt, że stara, popękana nawierzchnia nie pasowała do nowej elewacji budynku szkoły, ale co ważniejsze - była nierówna i nie zapewniała bezpieczeństwa - mówi Iwona Sikorska, wicedyrektor ZS w Marcinkowicach.

 

Przed budynkiem pojawi się niebawem ponad 600 metrów kostki brukowej, a przylegające do placu pobliskie schody przejdą renowację. Całkowity koszt tej inwestycji to 120 tysięcy złotych.

 

To będzie najbardziej wymierna i widoczna inwestycja w tym roku. Pracownicy firmy, którzy układają kostkę pracują sprawinie i szybko, jest więc nadzieja, że tę część robót zakończymy przed 1 września - dodaje wicedyrektor Iwona Sikorska.

 

Ale to nie wszystko. W wakacje został przeprowadzony remont dwóch sal lekcyjnych. Wymieniono lampy i blaty stolików, pomieszczenia zostały pomalowane, a parkiet odnowiony i wycyklinowany. Teraz są już tam komfortowe warunki do pracy i nauki. Aby młodzież mogła podczas przerw wypocząć zachowując obecne zasady sanitarne, zagospodarowano też miejsce za budynkiem szkoły.

 

Powstanie tam ogród z ławkami, kwiatami i krzewami. Będzie to strefa relaksu dla uczniów. Od nowego roku szkolnego, uczniowie będą też mogli bezpiecznie korzystać z boiska sportowego, którego nawierzchnia jest dzisiaj oczyszczana z mchu.

 

Wszystkie te działania podejmujemy po to, aby młodzież miała jeszcze lepsze warunki do nauki i rozwijania sportowych pasji. Gdyby ktoś z absolwentów szkół podstawowych był niezdecydowany jaką szkołę wybrać - zapraszamy do nas. Są jeszcze wolne miejsca w klasach mundurowych - mówi wicedyrektor Iwona Sikorska.

 

Źródło: SPNS, Fot. Maria Olszowska

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować