Projekt “Pszczółka – nasza mała, wielka przyjaciółka” w Pasiece Barć w Kamiannej

W ramach projektu “Pszczółka – nasza mała, wielka przyjaciółka”, Pan Jacek Nowak ze swoją córką Dorotą, z Pasieki Barć w Kamiannej, nagrali film, w którym przybliżają dzieciom wiedzę na temat tego jak bardzo ważną rolę w przyrodzie odgrywają pszczoły.

Projekt “Pszczółka – nasza mała, wielka przyjaciółka” w Pasiece Barć w Kamiannej
Większość z nas już wie, że bez pszczół nie byłoby życia, dlatego polecamy ten film szczególnie najmłodszym, gdyż to oni będą w przyszłości odpowiadać za naszą planetę. Realizując projekt “Pszczółka – nasza mała, wielka przyjaciółka”, mamy nadzieję przyczynić się nie tylko do lepszego poznania ważnych zapylaczy, jakimi są pszczoły oraz do poznania różnych właściwości miodu, ale także do większej ochrony pszczół. Chcemy, żeby dzieci od najmłodszych lat wiedziały, że pszczoły są częścią ekosystemu i odgrywają w nim bardzo istotną rolę - informuje Pan Jacek Nowak.


Film trafił do wszystkich oddziałów przedszkolnych z terenu gminy Łabowa, do których łącznie uczęszcza ponad 200 przedszkolaków.


Oprócz filmu skierowanego do dzieci, wkrótce opublikujemy film dotyczący miodu i jego właściwości. W którym Pan Jacek Nowak z Pasieki Barć w Kamiannej przedstawia miody, jakie pozyskuje w swojej pasiece i o nich opowiada. Ten materiał skierowany jest głównie do osób starszych, które wciąż zastanawiają się, czy warto jeść np. miód, lub też nie do końca wiedzą po czym poznać ten prawdziwy - dodaje Pan Jacek Nowak.


Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego, przy współpracy z Urzędem Gminy Łabowa oraz z Pasieką BARĆ im. ks. dra Henryka Ostacha - Emilia i Jacek Nowak z Kamiannej. 


Film można obejrzeć na profilu Stowarzyszenia dla Sądeckiej Ziemi https://fb.watch/66Pd8q1q1Y/


Źródło: Materiały nadesłane do redakcji

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować