16 marca spotkanie online #GlobalnyBiznes?

We wtorek 16 marca o godz. 18:00 rozpocznie się spotkanie online #GlobalnyBiznes? - prawdziwa gratka dla wszystkich osób zainteresowanych przedsiębiorczością. Szczególnie dla tych, którzy myślą o dalszym rozwoju prowadzonej działalności gospodarczej. Podczas spotkania nie zabraknie znanych prelegentów, którzy podzielą się swoimi receptami na sukces, także ten w skali globalnej.

16 marca spotkanie online #GlobalnyBiznes?

Tradycyjnie w marcu organizowane były w całej Europie wydarzenia promujące przedsiębiorczość w ramach Startup Europe Week (SEW). Mimo, iż w tym roku formalnie cykl SEW nie zostanie zrealizowany, to jednak Województwo Małopolskie postanowiło zapełnić kalendarz wydarzeń promujących przedsiębiorczość spotkaniem #GlobalnyBiznes?

Sukces poza granicami

Zaproszeni prelegenci przybliżą w jaki sposób osiągnęli sukces. Pokażą co można zrobić, by poszerzyć grono odbiorców swoich produktów i usług, wykraczając przy tym poza granice naszego kraju.

Warto posłuchać. Na pewno doświadczenia prelegentów, którymi zechcą się podzielić z szerszą publicznością, mogą posłużyć za źródło inspiracji dla wielu początkujących przedsiębiorców, zainteresowanych ekspansją także poza Polskę – zaznacza wicemarszałek województwa małopolskiego Tomasz Urynowicz.

Gwaranci inspiracji

Wśród prelegentów zobaczymy Igora Klaję, Prezesa OTCF, właściciela marek 4F i Outhorn, Michała Pękałę, VP Growth Doc Planner i jednego z co-founderów ZnanyLekarz.pl, Edytę Kocyk - CEO SiDLY oraz Michała Gwiazdowskiego, General Managera w Brainly.

  • Igor Klaja jest prezesem grupy OTCF z Wieliczki, właściciela marek 4F i Outhorn. Odzieżowej marki 4F nie trzeba bliżej przedstawiać. Kojarzą ją praktycznie wszyscy miłośnicy aktywności sportowej. 4F od 2008 roku współpracuje z Polskim Komitetem Olimpijskim, przygotowując stroje reprezentacyjne na igrzyska olimpijskie. Ponadto jest partnerem odzieżowym komitetów olimpijskich ośmiu europejskich państw. 4F ma 200 sklepów detalicznych i 161 stoisk partnerskich w Polsce oraz kilkanaście sklepów na Litwie, Łotwie, Słowacji, w Rumunii i Czechach. Prowadzi sprzedaż hurtową w ponad 30 krajach, a jej produkty są dostępne w ponad 600 sklepach multibrandowych na świecie. Wraz z nastaniem pandemii 4F zaproponowało formułę 4FCAFÉ – sieć kawiarni połączonych ze strefą warsztatową i fitness, a także przestrzenią zakupową.
  • Michał Pękała jest jednym z co-founderów popularnej platformy ZnanyLekarz, współzałożycielem i wiceprezesem ds. rozwoju firmy DocPlanner. Obecnie platforma DocPlanner obsługuje miesięcznie 30 milionów pacjentów oraz 62 tysiące lekarzy, jest liderem rynku w Polsce, Brazylii, Meksyku, Włoszech i Turcji. Michał zajmuje się m.in. uruchamianiem usług w nowych krajach, zwiększaniem ruchu na rynku oraz przewodzeniem operacji przejęcia Doctoraliii.
  • Edyta Kocyk jest współzałożycielką firmy SiDLY, produkującej opaskę jej pomysłu, dzięki której osoby starsze mogą czuć się bezpiecznej, a ich opiekunowie pozostają spokojniejsi o los swoich najbliższych. Opaska na nadgarstek wyposażona jest w pulsometr i sensory do pomiaru temperatury skóry, przypomina o zażywaniu leków, ma detektor upadków i przycisk SOS oraz usługę geolokalizacji. SiDLY z powodzeniem wprowadza swój produkt na rynku amerykańskim.
  • Michał Gwiazdowski jest General Managerem Brainly - internetowej platformy typu Q&A, która pomaga uczniom w odrabianiu prac domowych i poszerzaniu swojej wiedzy. Obecnie Brainly to ponad 100 mln użytkowników w 35 krajach na całym świecie! Portal zarządzany jest z trzech biur – z Nowego Jorku, Barcelony i Krakowa. Rozwój Brainly i ekspansja na globalnym rynku następował równolegle z zainteresowaniem inwestorów - do tej pory firma otrzymała wsparcie w wysokości 150 mln dolarów, m.in. od Learn Capital, Manta Ray i Runa Capital.

Program #GlobalnyBiznes?

Moderatorem wydarzenia, na którego potrzeby zostanie zorganizowane studio online w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie, będzie Maciej Kautz - konferansjer, moderator, dziennikarz radiowy i telewizyjny.

Przybliżamy program spotkania:

18:00 - 18:10 - wystąpienie otwierające, Tomasz Urynowicz, Wicemarszałek Województwa Małopolskiego,

18:10 - 18:40 - „Jak zbudować silną markę”, Igor Klaja, prezes OTCF (właściciel marek 4F i Outhorn),

18:40 - 19:10 - „Czego nauczył się Docplanner wchodząc do kolejnych krajów?”, Michał Pękała, VP Growth, DocPlanner (ZnanyLekarz.pl),

19:10 - 19:40 - „Jak przygotować produkt do globalizacji”, Edyta Kocyk, CEO, SiDLY,

19:40 - 20:10 - „Na co zwrócić uwagę wybierając rynki zagraniczne”, Michał Gwiazdowski, General Manager, Brainly,

20:10 - podsumowanie i zakończenie wydarzenia.

Uczestnictwo w tym wydarzeniu jest darmowe, warunkiem udziału jest jednak wcześniejsza rejestracja, której można dokonać za pośrednictwem strony: https://bit.ly/3c0Se3V

Spotkanie jest organizowane w ramach projektu pn. „Startupowa Małopolska – wsparcie przedsiębiorczości w regionie”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej (Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego) w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.


Źródło: UMWM

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować