17 czerwca na Sądecczyźnie zagości „Rozgrzewka z Funduszami Europejskimi”

17 czerwca mieszkańcy Sądecczyzny będą mogli skorzystać z „Rozgrzewki z Funduszami Europejskimi” w Starym Sączu.

17 czerwca na Sądecczyźnie zagości  „Rozgrzewka z Funduszami Europejskimi”

Przy Diecezjalnym Centrum Pielgrzymowania Opoka od godz. 13:00 specjaliści z Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich będą udzielać bezpłatnych porad i informacji o nowym programie regionalnym i możliwościach realizacji inwestycji z pomocą środków unijnych. Wydarzenie będzie też okazją do rodzinnej zabawy i skorzystania z wielu atrakcji!


Kto pyta, nie błądzi

„Rozgrzewka z Funduszami Europejskimi” to cykl spotkań organizowanych w całym regionie, aby ułatwić mieszkańcom dostęp do wiedzy o funduszach unijnych. Małopolska ma do wykorzystania w kolejnych latach 2,7 mld euro na różne cele, takie jak inwestycje samorządowe, wsparcie dla przedsiębiorców czy organizacji pozarządowych. Warto więc dowiedzieć się, kto i kiedy może ubiegać się o te pieniądze.


Chcemy promować fundusze europejskie w taki sposób, żeby docierać do wszystkich, nawet tych mniejszych ośrodków – mówi Witold Kozłowski, marszałek Małopolski. – Nie ograniczać się do dużych miast, ale organizować spotkania w tych mniejszych – Krościenku, Miechowie, Starym Sączu, Proszowicach, Myślenicach, Zatorze, Gorlicach. Chcemy, aby mieszkańcy naszego regionu mieli łatwy dostęp do informacji i pieniędzy, które wynegocjowaliśmy dla Małopolski na lata 2021-2027.


Dla każdego coś miłego

Jeśli chcesz porozmawiać z konsultantami, nie musisz zostawiać dzieci, odwoływać gości czy znajomych. Przyjdźcie wszyscy! W funduszowym miasteczku każdy znajdzie coś dla siebie. Dzieci będą mogły bawić się w strefie animacji, a dorośli spróbować swoich sił w lekcjach europejskich, quizach o Unii Europejskiej i konkursach z nagrodami. Dla fanów sportu przygotowano pokazy i warsztaty z łucznictwa, szermierki, ju-jitsu i breakdance. Śmiałków organizatorzy zapraszają na ściankę wspinaczkową. Wszystkie atrakcje są bezpłatne. To tylko część oferty. Przyjdź i zobacz, co jeszcze przygotowano dla Ciebie!


Na spotkaniu możesz też skorzystać z porady ekodoradcy z Gminy Stary Sącz i dowiedzieć się więcej o programie Czyste Powietrze, dopłatach do wymiany kotłów i innych tematach.


„Rozgrzewka z Funduszami Europejskimi” jest organizowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.


Źródło: UMSS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować