2 października wernisaż wystawy prac rysunkowych Pawła Piotrowskiego

Sądecka Biblioteka Publiczna zaprasza na oficjalne otwarcie wystawy prac rysunkowych autorstwa Pawła Piotrowskiego. Ekspozycja prezentować będzie skrupulatnie gromadzone przez lata rysunki tworzone w nurcie realizmu. Styl realizmu był popularny przez wiele wieków i cieszy się uznaniem do dziś.

2 października wernisaż wystawy prac rysunkowych Pawła Piotrowskiego

Odwzorowanie rzeczywistych przedmiotów, postaci, natury przy pomocy odpowiednich narzędzi takich jak: węgiel, ołówek grafitowy i metalowy kreują charakterystyczny wizerunek tworzonych prac. Dzieła artysty są często tak realistyczne, że trudno odróżnić je od fotografii. W rysunkach Pawła Piotrowskiego możemy zauważyć niezwykłą precyzję i wyrazistość kreski, opanowanie linii, kształtów i cieniowania oraz szczególne przywiązanie do detali. To wszystko wskazuje na ogromną pasję i zaangażowanie oraz niezliczoną ilość godzin poświęconą twórczości.


Wernisaż wystawy odbędzie się 2 października br. (poniedziałek) o godz. 17:00 w zabytkowych piwnicach Sądeckiej Biblioteki Publicznej /ul. Franciszkańska 11/.


Ekspozycja czynna będzie do 20 października br. w godzinach otwarcia Biblioteki Głównej.


***

Paweł Piotrowski

Ur. 7 maja 1980 roku w Tychach. W latach 1995-2000 uczęszczał do liceum w Zespole Szkół Samochodowych. Rysownik z zamiłowania. Dzieli się swoją sztuką rysując portrety, architekturę, krajobrazy, murale. Mimo braku żelaznych argumentów, w postaci dyplomów, szkół akademickich, wierzy w swój talent tworząc czarno-białe prace grafitami i węglami. Miłośnik realizmu, surrealizmu i pejzażu.


Źródło: SBP

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować