20 grudnia grybowscy policjanci zapraszają na debatę społeczną w Korzennej

W najbliższą środę, tj. 20 grudnia br., o godzinie 17:30 w sali posiedzeń Urzędu Gminy w Korzennej odbędzie się debata społeczna, którą organizują funkcjonariusze Komisariatu Policji w Grybowie. Będzie to kontynuacja cyklu spotkań pn. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”.

20 grudnia grybowscy policjanci zapraszają na debatę społeczną w Korzennej

Impulsem do zorganizowania debaty były zgłoszenia dotyczące zakłócania ładu i porządku publicznego na terenie parkingu przy targowisku oraz na samym placu targowym w miejscowości Korzenna. Na wybór tej tematyki wpłynęła również analiza stanu bezpieczeństwa oparta o informacje przekazywane przez mieszkańców za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.


Podczas debaty przewidziane są wystąpienia organizatora i prelegentów, dyskusja uczestników debaty oraz wypracowanie wniosków.


***

Debaty społeczne pod hasłem "POROZMAWIAJMY O BEZPIECZEŃSTWIE - MOŻESZ MIEĆ NA NIE WPŁYW” to cykl organizowanych przez policjantów spotkań z mieszkańcami, przedstawicielami lokalnych samorządów, instytucji itp. Debaty pozwalają z jednej strony diagnozować aktualne zagrożenia bezpieczeństwa, natomiast z drugiej – umożliwiają określenie i zaplanowanie sposobów rozwiązania zdiagnozowanych problemów zgodnie z oczekiwaniami społecznymi oraz zasobami i możliwościami podmiotów odpowiedzialnych w środowisku za utrzymanie szeroko rozumianego bezpieczeństwa.


Źródło: KMPNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować