Postępują prace przy rozbudowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Siekierczynie

Zbliża się czas zakończenia kolejnego etapu prac realizowanego zadania pn. "Rozbudowa i modernizacja bazy oświatowej na terenie Gminy Limanowa w tym wykonanie instalacji odnawialnych źródeł energii", w ramach którego miedzy innymi rozbudowywana jest Szkoła Podstawowa nr 2 w Siekierczynie.

Postępują prace przy rozbudowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Siekierczynie

Wykonawca robót wykonał już wszystkie ściany i płyty części łączącej istniejącą szkołę z budowaną salą gimnastyczną w której znajdować się będzie : jadalnia z kuchnią, lokal dwuoddziałowego przedszkola oraz dodatkowe sale lekcyjne. Gotowa jest też większość ścian budowanej sali gimnastycznej a lada moment ma być montowana konstrukcja dachu.

Wartość tej rozbudowy to przeszło 6 mln. zł z czego 85% stanowi pozyskane dofinansowanie z 2 edycji programu Polski Ład.

Jan Skrzekut - Wójt Gminy Limanowa nie kryje zadowolenia z przebiegu prac przy realizacji inwestycji :

„ Dzięki sprzyjającej aurze prace idą bardzo sprawnie i postępy na budowie widać z dnia na dzień. Jeśli nadal wszystko pójdzie tak sprawnie to będzie można rozważać skrócenie czasu przewidzianego na realizację tej inwestycji. Całość prac realizuje firma „Usługi Ogólnobudowlane Jan Wojtas” z Siekierczyny, a inwestycja jest nadzorowana przez dwóch pracowników gminy posiadających odpowiednie uprawnienia co pozwoliło ograniczyć dodatkowe koszty nadzoru zewnętrznego.

Wszystko to napawa mnie optymizmem i jestem pewien, że z takim zespołem mogę zrealizować każdą inwestycje a ta rozbudowa z pewnością będzie cieszyła mieszkańców przez wiele lat i podniesie standard nauczania. Dodatkowo nad organizacją całego procesu budowy w powiązaniu z funkcjonującą szkołą czuwa Dyrektor Józefa Setlak za co z całego serca jestem wdzięczny.”

Źródło: Gm. Limanowa

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować