Pogoda - Sądeckie.pl7

Dzisiaj jest: 07. 05. 2021
Do końca roku: 238 dni
Jakość Powietrza

23. memoriał im. Henryka Łasaka po raz kolejny na terenie powiatu limanowskiego

23. memoriał im. Henryka Łasaka po raz kolejny na terenie powiatu limanowskiego

W czwartek 29 kwietnia br. w Starostwie Powiatowym w Limanowej odbyło się spotkanie w sprawie organizacji 23. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Memoriał Henryka Łasaka”. To wyjątkowe wydarzenie sportowe już po raz drugi odbędzie się na terenie powiatu limanowskiego.

W spotkaniu wzięli udział Starosta Limanowski Mieczysław Uryga, Wicestarosta Limanowski Agata Zięba, Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda oraz przedstawiciele organizatorów – Prezes Towarzystwa Olimpijczyków Polskich Mieczysław Nowicki, Dyrektor Wyścigu Tadeusz Mytnik i Prezes Rowerowej Akademii Królewskiej Bogdan Koraszewski.


Spotkanie było okazją do podsumowania zeszłorocznego wyścigu oraz omówienia planów związanych z organizacją tegorocznej 23. edycji. Memoriał Henryka Łasaka odbędzie się 15 sierpnia br., zgodnie ze wcześniejszymi ustaleniami. Zawodnicy do pokonania będą mieli dystans 150 km w malowniczej, lecz bardzo wymagającej i górzystej trasie. O trudności trasy świadczy fakt, że zeszłoroczny wyścig ostatecznie ukończyło tylko 10 kolarzy. Warto również podkreślić, że to sportowe święto odbędzie się pod patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.


Źródło: Powiat Limanowski, fot. ilustracyjna

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować