25. Międzynarodowy Wyścig Kolarski. W rywalizacji wzięło udział blisko 150 kolarzy

W sobotę 12 sierpnia Limanowa była miejscem wielkiego święta kolarstwa. W mieście odbył się 25. Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Memoriał im. Henryka Łasaka”, który upamiętnia legendarnego polskiego kolarza i trenera. W wyścigu wzięło udział 26 drużyn z różnych krajów, w tym z pozaeuropejskich. Limanowa po raz czwarty gościła tę prestiżową imprezę sportową.

25. Międzynarodowy Wyścig Kolarski. W rywalizacji wzięło udział blisko 150 kolarzy

Przed wyścigiem na placu przed Limanowskim Domem Kultury zaprezentowano wszystkie ekipy startujące. Przywitał je Burmistrz Miasta Władysław Bieda, Starosta Limanowski Mieczysław Uryga oraz przedstawiciele głównego organizatora – Towarzystwa Olimpijczyków Polskich – Tadeusz Mytnik i Mieczysław Nowicki.


Wyścig rozpoczął się o godzinie 12:50 z Rynku, skąd kolarze wyruszyli na trudną i pagórkowatą trasę liczącą 151 km. Po zaciętej walce na mecie pierwszy zameldował się Czech Michael Kukrle, który pokonał dystans w czasie 03:50:32. Drugie miejsce zajął Polak Marcin Budziński z HRE Mazowsze Serce Polski, a trzecie kolejny Czech Karel Camrda. Obaj stracili do zwycięzcy pięć sekund.


Szczegółowe wyniki 25. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Memoriał Henryka Łasaka” można znaleźć tutaj.


Po wyścigu na placu przed Limanowskim Domem Kultury odbyła się uroczysta dekoracja najlepszych zawodników. Puchary i medale wręczyli im Burmistrz Miasta Władysław Bieda, Starosta Limanowski Mieczysław Uryga oraz Tadeusz Mytnik i Mieczysław Nowicki.


Na koniec ceremonii Burmistrz Miasta Władysław Bieda pogratulował zwycięzcom i i razem z przedstawicielami Towarzystwa Olimpijczyków Polskich – Tadeuszem Mytnikiem i Mieczysławem Nowickim zaprosił wszystkich zawodników na przyszłoroczną 26. edycję wydarzenia.


Więcej zdjęć tutaj.


Źródło: Miasto Limanowa

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować