Pogoda - Sądeckie.pl

24

Dzisiaj jest: 24. 10. 2021 Do końca roku: 68 dni
Jakość Powietrza:

27 czerwca XVIII Biesiada Karpacka w Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu

27 czerwca XVIII Biesiada Karpacka w Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu

27 czerwca w godz. 15.00 - 19.00 Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ zaprasza do Miasteczka Galicyjskiego w Nowym Sączu, gdzie po rocznej, pandemicznej przerwie obędzie się XVIII Biesiada Karpacka - święto karpackich kultur.

Połączenie atrakcji Miasteczka Galicyjskiego, z bogatą ofertą kulturalną Biesiady Karpackiej jest idealną propozycją na rodzinne spędzenie wolnego czasu. Na scenie XVIII Biesiady Karpackiej wystąpią zespoły: Mystkowianie z Mystkowa, którzy zaprezentują folklor lachowski; Kowalnia ze Stróż, z muzyką i tańcem pogranicza Sądecczyzny i Pogórza Gorlickiego; Białodunajcanie z Białego Dunajca, prezentujący kulturę Podhala; Otfinowianie z Otfinowa z programem opartym na kulturze Powiśla Dąbrowskiego oraz Męska Grupa Śpiewacza zespołu Pogranicze z Tylicza – laureaci Złotego Słowika na tegorocznej Druzbacce.


Podczas Biesiady, karpaccy rzemieślnicy, rękodzielnicy i artyści ludowi wystawią swoje dzieła na wielkim kiermaszu. Będzie to okazja do kupna oryginalnych pamiątek. Ciekawą propozycją, szczególnie dla młodszych uczestników, będą warsztaty rękodzielnicze. Własnoręcznie wykonane makramy, lasy w słoiku oraz drewniane zabawki będzie można zabrać ze sobą do domu. O dodatkowe atrakcje dla dzieci zadba niezwodny Cyrk Anime.


Udział we wszystkich oferowanych atrakcjach, jak zawsze będzie bezpłatny.


Źródło: UMWM

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować