27 września kolejna edycja Nowosądeckich Dni Recyklingu i Czystego Powietrza

Już w najbliższą środę, czyli 27 września, w parku przy zamku, rozpoczynają się Nowosądeckie Dni Recyklingu i Czystego Powietrza. Tegoroczna edycja skierowana imprezy jest do uczniów nowosądeckich szkół podstawowych.

27 września kolejna edycja Nowosądeckich Dni Recyklingu i Czystego Powietrza

Organizatorzy przygotowali dla najmłodszych szereg atrakcji. Dzieci w dwóch grupach wiekowych będą mogły obejrzeć wyjątkowy spektakl edukacyjny Teatru Katarynka pt. „Frania Recykling, Cztery Żywioły i Ekodancing”.


To muzyczna opowieść o świecie, w którym wprowadzone, na życzenie mieszkańców, zasady prezydenta doprowadziły do zanieczyszczenia środowiska. Spektakl uczy, że ekologia to nie tylko segregacja śmieci, ale to bardzo rozległa dziedzina nauki - wyjaśniają twórcy spektaklu.


Podkreślają, że śpiew, taniec i nietuzinkowe przeboje pozwolą na zaangażowanie dzieci w problematykę dbałości o środowisko. Podczas spektaklu w fabułę wplecione zostaną cztery lekcje związane z poszczególnymi żywiołami: ziemią, powietrzem, wodą i ogniem.


Dodatkowo, organizatorzy imprezy zaplanowali warsztaty naukowe i konkursy. Tematyka zajęć związana będzie z głównym hasłem akcji czyli recyklingiem (odpadów opakowaniowych, elektrośmieci) oraz działaniami wpływającymi korzystnie na jakość powietrza.


 Akcję przygotowały firmy: Biosystem Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego SA, Biosystem Organizacja Odzysku Opakowań S.A. oraz MPEC Nowy Sącz. Partnerem wydarzenia jest Urząd Miasta Nowy Sącz, zaś Honorowy Patronat nad akcją objęła Anna Paluch, poseł na Sejm RP z Podhala i Ziemi Nowosądeckiej.


Źródło: UMNS/European Business Dialogue Sp.z o.o.

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować