Pogoda Nowy Sącz

28

Dzisiaj jest: 28. 09. 2023 Dni od początku roku: 270 Dni do końca roku: 94
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

29. Międzynarodowy Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych Święto Dzieci Gór

29. Międzynarodowy Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych Święto Dzieci Gór

Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu organizuje w dniach 24-30 lipca br. już po raz 29. Międzynarodowy Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych ŚWIĘTO DZIECI GÓR.

Wydarzenia w ramach Festiwalu odbędą się w Rynku i w Amfiteatrze Parku Strzeleckiego w Nowym Sączu, a także w kilku miejscowościach w regionie: Krynicy-Zdroju, Bieczu, Krościenku nad Dunajcem i Muszynie.


Główną zasadą festiwalu jest „uczyć przez zabawę”. Impreza nie ma charakteru konkursowego, a programy zespołów są przystosowane do wieku i możliwości interpretacyjnych dziecka, ich podstawę stanowią dziecięce gry i zabawy charakterystyczne dla danego regionu.


Od samego początku istnienia ŚWIĘTA DZIECI GÓR uczestnicy festiwalu polskie i zagraniczne zespoły są łączone w pary kamrackie. Do udziału w tegorocznym Festiwalu organizatorzy zaprosili zespoły z: Litwy, Rumunii, Bułgarii, Słowacji, Chorwacji i Ukrainy. Towarzyszyć im będą polskie dziecięce zespoły regionalne z Nowego Sącza, Słopnic, Dursztyna, Szczyrzyca i Maniów, prezentujące różne grupy etnograficzne Małopolski. Dzieci wspólnie biorą udział w koncertach i imprezach towarzyszących, co stwarza im możliwość bliższego poznania się w codziennym festiwalowym życiu oraz nawiązania bardziej bezpośrednich kontaktów.


Każda para zespołów ma swój „dzień narodowy”. W tym dniu podczas głównego koncertu zespoły są inicjatorami wspólnej zabawy z udziałem widowni, a także mają okazję do zaprezentowania kultury swojego kraju i regionu w różnych, wybranych przez siebie, formach działań pozascenicznych (kuchnie narodowe, wystawy, kiermasze, prezentacje uliczne itp.).


Bilety:

5 zł – koncert inauguracyjny

2 zł – koncerty główne w dni narodowe

5 zł – koncert finałowy

15 zł – karnet na wszystkie koncerty


W sprzedaży:

1-30 lipca – online na stronach: swietodziecigor.pl, mcksokol.pl oraz bilety24.pl

1-30 lipca – w kasie MCK SOKÓŁ w godz. 10:00-21:00, Nowy Sącz, ul. Długosza 3

24-30 lipca – w kasie przy Amfiteatrze Parku Strzeleckiego w godz. 16:00-19:00, Nowy Sącz, ul. Ogrodowa 19

Na prezentacje dopołudniowe w Rynku – wstęp wolny.

Na warsztaty festiwalowe – wstęp bezpłatny, obowiązują zapisy przez formularz dostępny na stronie Festiwalu od 11 lipca.

Na koncerty w regionie – wstęp wolny.


Więcej informacji na stronie: swietodziecigor.pl


Źródło: UMWM

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować